Muhabbet kusu olum sebebi

Kamran Kurban

Yeni Üye
Arkadaslar merhaba. Acil yardima ehtiyacim var . Lutfen yardiminizi esirgemeyin. Konu kumesde muhabbet kuslarinin olmeleridi.
Yavrularda tuy olmamasi , anas ve yavru kuslarda ishal , yavru ve anas kuslarda kuruma . Bunlar 3 hastalik ayni zamanda kumese geldi , neticesi olum . Kullandigim ilaclar : Nilverm, powermax multivitamin, probiotik, sulhamezathine, triflukan, mineral karisimi , mama olarak powermaxsin yumurtali mamasini kullaniyorum . Asiri yagmurlarla dolayi kumeste nem orani normada , ama rutubet var . Duvarlar tavan nemli ve siyahlasmis . Sebeb olarag busunduyum bu

Duvarlar nemli , yani sulu, dabana akiyor ara sira. Tavan siyahlasmis ve kusuyor mantar kibi . Onunu alma sansim cok az. Sebeb olarak sunu dusunuyorum . Ama sizlerin bildiyi bir sey varsa yazin lutfen .
2 gun nilverm kullandim
Ardindan 3 gun probiotik
Ardindan 2 gun multiviramin

Simdi 4 gundu sulhamezathine kullaniyorum .
3 aydi uretime basladim saten
4 tane anas kusum isal sonra kurudu
3 tane1.5 aylik yavrum( 1 aniden hastaliksiz , 2 isalden oldu)
4 tanede 10 gunluk yavru kusum oldu
10 gunluk yavrular aksam sapa salim duruyordu , sabah geldim bacaklarini uzatmis kurumus kibi durumda.

Tricomonastan şüphelendim. Trifkulan'ı ne zaman n2 oranda ve kaç gün kullandınız

20220303_195618_mfnr.jpg

Böyle rutubetli ve mantarlı bir ortamda siz bile hasta olup ölebilirsiniz. Kuşları böyle bir ortamda baktığınız sürece hangi ilaçları kullanırsanız kullanın kuşlarınızda ölümler yaşarsınız.

Geri