Muhabbet kusu kuruluk

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Hasan5353
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hasan5353

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba kusu yeni aldım 1-2 aylık kuruluk oldugundan süpheleniyorum karnında morluk var sanırım şuan gayet hareketli yemegini yiyor suyunu içiyor ama karnında morluk var bazen kafasını arkaya koyarak uyuyor bazen kafasını yukarı aşağı yapıp agzını açıyor galiba kusma haraketi emin değilim kafesinde durmuyor sürekli dışarda kafesinde yemeği yerken ayagıyla hep dışarı atıyor dışkısı normal ama gövdesinin bi kısmı mor geldi bana bide akşamları çok sinirli sanırım dişi ama şu hareketi garip agzını açarak kafasını ileri geri yapıyor kusucak gibi ama hiç kusmadı nolur yardımcı olun gördüğü çogu şeyi ısırır belki yanlıs bise ısırdı ondan oldu bide gövdesinde morluk var kuruluk olabilirmi nolur yardımcı olun

Fotoğrafını ekleyin isterseniz ancak yem yiyorsa sıkıntısı yoktur. Muhabbet kuşlarının gövdeleri mor pembe olur. Kuruluk dediğimiz şey kuşun çeşitli nedenlerden dolayı iştahsız olup yem yememesi bunun sonucunda da vücudundaki yağ oranını kaybetmesi yani aşırı zayıflamasıdır. Kafasını sırtına gömerek tek ayağını çekerek uyuması normal ve tüm kuşların yaptığı doğal bir harekettir. Ama her zaman o şekilde uyumak zorunda da değil. Öğürme hareketi de çok sık yapmıyor ve kusmuyorsa normal. Boğazına yem parçası, toz vs şeyler takılmış olabilir. Su vermeyi deneyin. İçmiyorsa da zorlamayın. Kusuyorsa, ve kustuğunda yemler kuru şekilde çıkıyorsa bunu özellikle oyun oynarken yapıyorsa kur amaçlı normal. Salyalı ve kokulu kusuyorsa hastalık belirtisidir. Allah kuşunuza uzun ömürler versin.

Fotoğrafını ekleyin isterseniz ancak yem yiyorsa sıkıntısı yoktur. Muhabbet kuşlarının gövdeleri mor pembe olur. Kuruluk dediğimiz şey kuşun çeşitli nedenlerden dolayı iştahsız olup yem yememesi bunun sonucunda da vücudundaki yağ oranını kaybetmesi yani aşırı zayıflamasıdır. Kafasını sırtına gömerek tek ayağını çekerek uyuması normal ve tüm kuşların yaptığı doğal bir harekettir. Ama her zaman o şekilde uyumak zorunda da değil. Öğürme hareketi de çok sık yapmıyor ve kusmuyorsa normal. Boğazına yem parçası, toz vs şeyler takılmış olabilir. Su vermeyi deneyin. İçmiyorsa da zorlamayın. Kusuyorsa, ve kustuğunda yemler kuru şekilde çıkıyorsa bunu özellikle oyun oynarken yapıyorsa kur amaçlı normal. Salyalı ve kokulu kusuyorsa hastalık belirtisidir. Allah kuşunuza uzun ömürler versin.

Teşekkür ederim su içirdim hemen geçti haraketi içim rahatladı

Geri