Muhabbet Kusu Çiftleşme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Henores
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Henores

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar 1yıldır çift muhabbet kuşu besliyorum lakin kuşlarım çiftleşmedi sabır ediyorum mamada veriyorum sizce ne yapmalıyım,dişi kuşum yağlandı onun içinde suyuna limon katıyorum 4-5 damla 1çiftim daha var arayı böldüm lakin bu seferde çiftler birbirlerini kur yapmıyor yeni aldığım çift 2-3 hafta oldu alalı onlardada kur var arada sırada sizce neler yapabilirim kuşlarım çiftleşmesi için ve sizce 2 çift kuş birbirlerinden etkilenip üreme daha hızlı olurmu? şimdiden yardım edecek arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum...

Herşeyin başı sabır. Hafta da 2 gün mama sını 2 gün vitaminin 1 gün taze mevsimsel meyve veya yeşilliğini ver gerisine karışma. Kimi kuş 1 ayda kimi kuş 1.5 - 2 yılda verim verir

benim konuştuğum petshoplar, genelede üreyen çiftleri farklı kafeslerde fakat birbirine yakın tutuyorlar. sebebi birbirlerini görerek ve duyarak daha sık çiftleşmeleri..

İki çiftinizin olması yavru alımı açısından daha iyi. Birbirlerini görmesinler sesleri de yeterli olur. Bu iş emek tecrübe ve bazen de şans işi ihtiyaçlarını görüp zamana bırakın inşaallah alırsınız yavru

Geri