Muhabbet kuşunun tüylerinde kabarma ve sertleşme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan bruhmane
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bruhmane

Yeni Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşum yaklaşık 4 aylık ve dişi. İlk aldığım zamanlar yerinde duramayan, kafesin kapısını açtığım gibi geri girmek bilmeyen kuş şimdilerde doğru düzgün hareket bile etmiyor ve kilo aldı. Çok fazla da uçamıyor bir süre uçup hemen geri konma ihtiyacı duyuyor. Bugün baktığımda yine aynı durumdaydı ve ayaklarıyla sürekli poposunu kaşıyordu. Elime aldım baktım kafasındaki ve poposundaki tüyler çok sivrileşmiş ve dikleşmiş. Bu da kaşındırıyor veya acıtıyor sanırım sürekli kaşıyor ayağıyla. Bunun sebebi nedir acaba, bir de hastaysa tedavisi nedir, normal bir durumsa nasıl giderilir bu hareketsizlik durumu. Daha yeni beslemeye başladım çok bilgim yok bu konularda bi yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Poposundaki tüyler sertleşmiş olacaktı arkadaşlar. Yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Kuş tüy döneminde ise halsizlik, isteksiz tavırlar az yem yeme yada aşırı yem yeme gibi durumlar görülebilir. Anüs çevresindeki tüylerde sertleşme var ise dışkı tüylere yapışıyor olabilir bu da ishal yada kabızlık sebebi ile olabilir. Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşınız ve kuşun fotoğrafını paylaşırsanız tüyde olup olmadığına bakabiliriz.

M2003J15SC cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri