Muhabbet kuşunun kusma hareketleri yapıp durması

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan omerrygr
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

omerrygr

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 2 gündür kuşumun ağzından kötü koku geliyor ve sürekli kusma hareketleri yapıp duruyor yardımcı olur musunuz 🙏🏻

Merhaba,
Kötü koku bakteriyel, parazit veya mantar kaynaklı olabilir. Kuşunuza kokulu yiyecekler vermediyseniz örneğin soğan sarımsak gibi, kuşunuzu kanatlı kuş veterinerine muayene ettiriniz. Biz ilaç öneremeyiz. Kuşunuza kursak ve dışkı analizi yapılması ve sonuca göre teşhis konup tedaviye başlanması gerekir.

Merhaba,
Kötü koku bakteriyel, parazit veya mantar kaynaklı olabilir. Kuşunuza kokulu yiyecekler vermediyseniz örneğin soğan sarımsak gibi, kuşunuzu kanatlı kuş veterinerine muayene ettiriniz. Biz ilaç öneremeyiz. Kuşunuza kursak ve dışkı analizi yapılması ve sonuca göre teşhis konup tedaviye başlanması gerekir.
Peki ciddi veya ölümcül bir durum yoktur değil mi hocam:(

Peki ciddi veya ölümcül bir durum yoktur değil mi hocam:(

Ben kuşunuzun hastalığını bilmiyorum ama sorun var belli, yukarıda da dediğim gibi kursaktan ve dışkıdan örnek alınıp tahlil yaptırmanız lazım bakteri var mı diye. Eğer yukarıda saydıklarım varsa yani bakteriyel,mantar veya parazit kaynaklı bir hastalık başlamış ise kuşunuzu kaybedebilirsiniz. O yüzden belirtiler varken kanatlı veterinerine muayene ettirip bunlardan herhangi biri varsa tedavi edilmesi gerekir. Hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz.

Ve ayriyeten şunu da belirtmek istiyorum çoğu zaman kafes tabanında geziniyor yani ordan yemek yiyor
Kafes tabanında dışkılara bulaşmış yemlerle veya dışkılarla temas ettiyse bakteriyel hastalık olması yüksek ihtimal dahilinde.

Anladım hocam çok teşekkür ediyorum dediğiniz durumlar varsa uygun tedavi ile iyileşme durumu olur değil mi

Anladım hocam çok teşekkür ediyorum dediğiniz durumlar varsa uygun tedavi ile iyileşme durumu olur değil mi

Tedavi işe yarayanlar var tabiiki. Ama ileri seviyelerde kurtarmak için geç olabilir tedavi olumsuz olabilir. Sizin kuş 2 belirtiyi göstermeye başlamış,zaten yukarıda saydıklarımdan biri varsa iştahtan kesilip yemek yiyemez aşırı kilo kaybeder felç olabilir ve kötü bir sonla hayata veda eder.
Kullanılan ilaç ve dozaj önemli. İyi bir kanatlı hekimi bulmanız gerek.

Anladım hocam yemek yiyor halsiz huysuz değil ötüyor bende anlam veremedim

Hocam kusura bakmayın çok soru sordum ama son olarak bunu da söyleyeyim ağzında bişey tıkanmış olabilir mi çünkü ipleri çok kemiriyor ben farkında olmadan ip kemirim içinde tıkanmış olabilir mi

Hocam kusura bakmayın çok soru sordum ama son olarak bunu da söyleyeyim ağzında bişey tıkanmış olabilir mi çünkü ipleri çok kemiriyor ben farkında olmadan ip kemirim içinde tıkanmış olabilir mi

1-) Kuşun videosunu paylaşın. Streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz buraya linki paylaşın.

2-) Kafes tabanına beyaz peçete serin,kuş üzerine 6-7 tane dışkı yapınca buraya foto ekleyin. Hizliresimcom sitesini kullanabilirsiniz buraya linki paylaşın.

3-) Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçün ve belirtin.

4-) Kuşunuz gerçekten yemini yeterince yiyor mu kontrol edin. Yemliğine bakın yem kabukları var mı, kuşun kursağını kontrol edin tüyleri üfleyip. Yemler görülür zaten.

5-) Kafes tabanına ızgara takın mutlaka,kuş hiçbir şekilde dışkı ile temas etmemeli.

6-) Kafesinizi dezenfekte edin,virkon s öneriyorum.

1-) Kuşun videosunu paylaşın. Streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz buraya linki paylaşın.

2-) Kafes tabanına beyaz peçete serin,kuş üzerine 6-7 tane dışkı yapınca buraya foto ekleyin. Hizliresimcom sitesini kullanabilirsiniz buraya linki paylaşın.

3-) Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçün ve belirtin.

4-) Kuşunuz gerçekten yemini yeterince yiyor mu kontrol edin. Yemliğine bakın yem kabukları var mı, kuşun kursağını kontrol edin tüyleri üfleyip. Yemler görülür zaten.

5-) Kafes tabanına ızgara takın mutlaka,kuş hiçbir şekilde dışkı ile temas etmemeli.

6-) Kafesinizi dezenfekte edin,virkon s öneriyorum.
Tamamdır hocam çok sağolun

Geri