Muhabbet kuşunun kafa sallayıp düşmesi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan bespokeN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bespokeN

Yeni Üye
Herkese merhaba, iyi forumlar. Yaklaşık 1 aydır benimle olan muhabbet kuşumun bir rahatsızlığı var. Veterinere götürdüm teşhis koyamadı. İlaçlar işe yaramadı. Ben de öğrenci olduğum için maalesef veteriner veteriner gezemiyorum. Belki aranızda böyle bir olayı tecrübe eden birisi varsa bana yardımcı olabilir. Kuşum kafasını aşağı yukarı sallıyor ve bu sırada ağzından içeriden pıt pıt diye bir ses geliyor. Sanki parmağınızla bir plastiğe hafifçe vurduğunuzda çıkan bir ses gibi. Sonrasında ise genelde kendini toparlıyor fakat bazı zamanlar düşüyor. Gücü kesiliyor ve yüzüstü uzanıyor. Kanatları ve ayaklarının gücü çok azalıyor. 15-20 saniye sonra ise ayağa kalkıyor. Bir yarım saat sonra ise enerjisi tamamen yerine geliyor. İştahı yerinde, kilosu yerinde. Fiziksel hiçbir sorun yok. Çarpma, travma vb. şeyler yok. Videoyu net görmeniz açısından ekliyorum. Herkese teşekkürler.

Hocam sinir sisteminde sorun olabilir anlık felç geçiriyor gördüğüm kadarıyla hocam b vitamini takviyesi yap bu arada önereceğimiz şeyler aslında pek işe yaramaz iyi bir veterinere görünsen iyi olabilir yani bana sinir sisteminden kaynaklı gibi geldi ama herhangi bir parazitten de kaynaklanıyor olabilir dışkısının fotoğrafını atar mısın?
Yeme içme durumu nasıl?

Veteriner dışkısının tam olması gerektiği gibi olduğunu söyledi. Yeme içmesi de çok iyi. Dediğim gibi bu durum olmadığı sürece maaşallah çok hareketli.

Veteriner dışkısının tam olması gerektiği gibi olduğunu söyledi. Yeme içmesi de çok iyi. Dediğim gibi bu durum olmadığı sürece maaşallah çok hareketli.
O zaman büyük ihtimal sinir sistemiyle ilgili veterinerin verdiği ilaçların içeriğinde kortizol var mı?

Bilmiyorum 1 antibiyotik 2 tane de farklı ilaç verdi. Ama vermiş olduğu 1 ilaç büyük ihtimalle b vitaminiydi çünkü avisol b ile neredeyse aynı kokuyordu.

Bilmiyorum 1 antibiyotik 2 tane de farklı ilaç verdi. Ama vermiş olduğu 1 ilaç büyük ihtimalle b vitaminiydi çünkü avisol b ile neredeyse aynı kokuyordu.
Anlıyorum olabilir sen b vitamini kullan veterinerin verdiği ilacıda kullan yumurta haşlayıp kuşa ver umarım çabucak iyileşir
Sağlıklı günler dilerim...

Kaliteli bir b vitamini kullanın bence. Petshoplardakinden değil, daha profosyonel daha kaliteli b vitamini edinin.

Geçmiş olsun. Uzun bir araştırmadan sonra kusunuzda tansiyon olma ihtimalini göz önünde bulunduruyorum. Arkadaşlara b vitamini konusunda katılıyorum. Ek olarak kalsiyum da gerekli. Bunun yanısıra Kuşunuza hasalmiş yarım yumurtayı rendeleyin kabuklarını zarından ayırın kabukları toz haline gelene kadar bir kab içinde ezin. İlave olarak 1 adet badem ve 1 cevizin 1/4 ünü ezin. Sebze olarak 2-3 dal maydanoz, 1/4 marul, 1/4 lahana yaprağını ince ince doğrayın. 1 adet bebe bisküvisi ve çay kaşığı ucuyla azıcık tarçın koyup tümünü karıştırıp mama olarak verin. Yeminizde keten tohumu ve yulaf yok ise bunlarıda ek olarak verin. Tansiyon düşünce geri düzelmesi gücünü geri toplaması çabuk olur. Tansiyon çıkınca inmesi de gücünü toplaması da zaman alır. Sarımsaklı su da tansiyonu düzenler ancak yeterli kalmaz sadece anlık olarak faydası olur. Sarımsaklı suyla ilgili forumda konu olabileceğini düşünüyorum. Mamaya ilave olarak sarımsağı da tavsiye edebilirim. En kısa sürede sağlığına kavuşması dileğiyle geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Uzun bir araştırmadan sonra kusunuzda tansiyon olma ihtimalini göz önünde bulunduruyorum. Arkadaşlara b vitamini konusunda katılıyorum. Ek olarak kalsiyum da gerekli. Bunun yanısıra Kuşunuza hasalmiş yarım yumurtayı rendeleyin kabuklarını zarından ayırın kabukları toz haline gelene kadar bir kab içinde ezin. İlave olarak 1 adet badem ve 1 cevizin 1/4 ünü ezin. Sebze olarak 2-3 dal maydanoz, 1/4 marul, 1/4 lahana yaprağını ince ince doğrayın. 1 adet bebe bisküvisi ve çay kaşığı ucuyla azıcık tarçın koyup tümünü karıştırıp mama olarak verin. Yeminizde keten tohumu ve yulaf yok ise bunlarıda ek olarak verin. Tansiyon düşünce geri düzelmesi gücünü geri toplaması çabuk olur. Tansiyon çıkınca inmesi de gücünü toplaması da zaman alır. Sarımsaklı su da tansiyonu düzenler ancak yeterli kalmaz sadece anlık olarak faydası olur. Sarımsaklı suyla ilgili forumda konu olabileceğini düşünüyorum. Mamaya ilave olarak sarımsağı da tavsiye edebilirim. En kısa sürede sağlığına kavuşması dileğiyle geçmiş olsun.
Teşekkür ederim hepinize. İbrahim Bey az önce yerde yatmış ciyaklarken buldum. Kaskatı kesilmişti. Kalbinin atmadığını hissettim kalp masajı uyguladım kendine geldi. Şu an uykulu bir vaziyette. Genelde efor sarf ettikten sonra bu vaziyet yaşandığı için kafesinde tutuyorum şu anlık.

Teşekkür ederim hepinize. İbrahim Bey az önce yerde yatmış ciyaklarken buldum. Kaskatı kesilmişti. Kalbinin atmadığını hissettim kalp masajı uyguladım kendine geldi. Şu an uykulu bir vaziyette. Genelde efor sarf ettikten sonra bu vaziyet yaşandığı için kafesinde tutuyorum şu anlık.
Çok geçmiş olsun dikkatli olun. İbrahim Bey’in söylediğini yaşadığınız şey doğruluyor bence tekrardan geçmiş olsun.
Sağlıklı günler dilerim...

Geçmiş olsun mümkün olduğunca erken başlayın tavsiyelere. Allah göstermesin hiper tansiyon un kalp krizine kadar onu var. İnsan zor dayaniyor. Minicik yürek çok dayanmaz. Dur desen durduramazsin. Efor harcadığı her vakit kalbini zorluyor. En kısa sürede sağlığına kavuşması temennimiz. Allah acil şifalar versin.

Geri