Muhabbet kuşunda kahverengi ve şeffaf sulu dışkı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan wxwxwx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

wxwxwx

Yeni Üye
Merhabalar yavru muhabbet kuşumu 3 gün önce sahiplendim 1 saat balkona çıkarıyorum ötüyor evin içinde olduğu zaman sessizleşiyor bugün kahverengi dışkı ile şeffaf sıvı yaptığını farkettim dün dal darı verdim iştahla yedi bugün az yiyor o yüzden mi oldu anlamadım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Kuşu yeni sahiplendiniz önce karantinaya alıp gözlem yapmak gerekir yani hastalığı olup olmadığını öğrenmek amaçlı. Ve ortam değişikliği yapan kuşlarda dışkı değişimi hal değişimi olabilir. 3 gün art arda probiyotik takviyesi veriniz Röhnfried Entrobac probiyotik tavsiye ediyoruz.
Kuşun odası sabit ısı ve nemde olmalı. Cereyana maruz bırakmayın,balkona çıkardığınızda rüzgara maruz kalırsa ciddi hastalanabilir.
Oda ısısı 22-24 derece arası,nem %40-60 arası idealdir.
Kuşta başka belirtiler var mı öğürme kusma halsizlik gibi? Video görelim.

Kuşu yeni sahiplendiniz önce karantinaya alıp gözlem yapmak gerekir yani hastalığı olup olmadığını öğrenmek amaçlı. Ve ortam değişikliği yapan kuşlarda dışkı değişimi hal değişimi olabilir. 3 gün art arda probiyotik takviyesi veriniz Röhnfried Entrobac probiyotik tavsiye ediyoruz.
Kuşun odası sabit ısı ve nemde olmalı. Cereyana maruz bırakmayın,balkona çıkardığınızda rüzgara maruz kalırsa ciddi hastalanabilir.
Oda ısısı 22-24 derece arası,nem %40-60 arası idealdir.
Kuşta başka belirtiler var mı öğürme kusma halsizlik gibi? Video görelim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim dikkate alacağım takviyeyi sipariş verdim

Muhabbet kuşum oturma odasında duruyor oda ısısı uygun fakat oturma odası ses konusunda uygun mu bilemedim gün içinde gözlerini açıp kapatıyor en ufak seste tekrar açıyor uyuması için benim odama götürsem alışma sürecinde olduğu için stres yapar diye ortamını değiştirmiyorum sizce değiştirmeli miyim halsiz olduğunu düşünüyorum fakat kusma öğürme gibi belirtileri yok dışkısını gözlemliyorum

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim dikkate alacağım takviyeyi sipariş verdim

Muhabbet kuşum oturma odasında duruyor oda ısısı uygun fakat oturma odası ses konusunda uygun mu bilemedim gün içinde gözlerini açıp kapatıyor en ufak seste tekrar açıyor uyuması için benim odama götürsem alışma sürecinde olduğu için stres yapar diye ortamını değiştirmiyorum sizce değiştirmeli miyim halsiz olduğunu düşünüyorum fakat kusma öğürme gibi belirtileri yok dışkısını gözlemliyorum

Takviye olarak sadece probiyotik mi sipariş verdiniz ve nerden? Röhnfried diye sahte ürün satanlar da varmış duyduk bunları. O yüzden orijinal ürün aldığınızdan emin olun.
Acele etmeseydiniz farklı takviyeler de önerebilirdik.

Gürültülü ortamda olmasın kuşcağız. Odanız uygunsa yer değişikliği yapın.
Yeni gelen kuşlarda halsizlik olabilir bir müddet. Ortamı tanımaya çalışırlar, arkadaşlarından ayrıldığı için de yabancılık çekebilirler. Yemeğini yiyip suyunu içtiğinden emin olun,hastalık belirtisi de yoksa şimdilik görünürde bir sıkıntı yok deriz.

Geri