Muhabbet Kuşuna Meyve Ne Sıklıkla Verilmelidir

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan uydu3
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

uydu3

Meraklı Üye
Arkadaslar konu başlığında gördüğünüz gibi meyveyi ne sıklıkla vermeliyim asiri verince ishal oluyormuş sanırım haftada kaç gün vermeliyim

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O konuda net bir bilgim yok fakat , ishal olmamasi icin meyveyi sebzeyi yikayip kuruladiktan sonra vermelisiniz.
Mesela maydonoz sapini ben hergun birazcik (1 cm kadar) elimden yediriyorum , ama cesitli meyveleri 2 gunde bir kontrollu veriyorum.

Arkadaslar konu başlığında gördüğünüz gibi meyveyi ne sıklıkla vermeliyim asiri verince ishal oluyormuş sanırım haftada kaç gün vermeliyim

Mesela marulu çok fazla verirseniz ishal olur havuç verin haftada 2 defa ama çok vermeyin kızışma etkisi vardır üzüm verebilirsiniz Elma, Erik, Şeftali, Kayısı ve Kiraz yiyebilirler ancak bunların çekirdekleri zehirli olabilir. Kuşlar bu meyveleri yiyecekse dilimleyip çekirdek kısımlarını çıkararak verilmelidir.

Mesela marulu çok fazla verirseniz ishal olur havuç verin haftada 2 defa ama çok vermeyin kızışma etkisi vardır üzüm verebilirsiniz Elma, Erik, Şeftali, Kayısı ve Kiraz yiyebilirler ancak bunların çekirdekleri zehirli olabilir. Kuşlar bu meyveleri yiyecekse dilimleyip çekirdek kısımlarını çıkararak verilmelidir.
Yemini kaç günde bir tazelemeliyiz acaba

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haftada 2-3 kez meyve verebilirsiniz (fazla verirseniz ishale neden olabilir). Meyve haricinde sebze ve yeşillik de verebilirsiniz, tabi ki bunların da az miktarlarda verilmesi gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli husus vereceğiniz yiyeceği iyice yıkamak (özellikle de yeşillikleri). Üzerlerinde tarımsal ilaç kalıntıları olabiliyor, yıkanmamış besinleri tüketen kuşlarda zehirlenme ve sindirim problemleri görülür.

Ben 2gunde bir falan üfleyip yeni yem eklerim

Yemliği ağzına kadar doldurmayın, yarısına kadar doldurun bittikçe ilave edin. 2 günde bir kez üflemek idealdir.

Geri