Muhabbet kuşumun tüyleri seyreldi

mert.bilal

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba öncelikle. Kuşum 2.5 aylık. Son 4 gündür tüyleri seyreldi. Tüye mi girdi diye düşünüyorum ama kafesinin içinde tüy yok sadece kaşıyarak bazen bütün tüy değil bir kaç nokta (yolunmuş gibi) döküyor. 4 gün evvel ayağını incitmişti terramicyn krem sürdüm 3 gün biraz daha iyi ama halen tek ayağından güç alıyor ağırlığını incinen ayağa vermiyor. Suyuna vitamin katıyorum meyve ve sebze veriyorum iştahında problem yok ama sanki fazla sakinleşti bu dönemde. Açıklamaya çalıştım Yardımcı olursanız sevinirim

Teramicyn kremi kulak çubuğu yardımı ile çok az sürünüz tüylerine bulaş olmasın, tüy ıslandığı için hacmi az görünüyor sorun yok.
Peki kanat altı hocam? Bir de sizce icerinin havası sicakken yıkayalım mı yoksa kendi temizler mi? Terramicyn sürünce saramadık bir türlü bırakmadı ondan mı diyorsunuz bana kanat altı tüyleri ve karın tüyleri fazla seyreldi gibi geldi

Peki kanat altı hocam? Bir de sizce icerinin havası sicakken yıkayalım mı yoksa kendi temizler mi? Terramicyn sürünce saramadık bir türlü bırakmadı ondan mı diyorsunuz bana kanat altı tüyleri ve karın tüyleri fazla seyreldi gibi geldi
Hava akımı olmaması koşulu ile havanın sıcak olduğu saatlerde duş aldırabilirsiniz. Ayağını sarmanıza gerek yok kulak çubuğuna hafif teramicyn alıp sorun olan ayağa hafifçe sürün yeterlidir. Ayağı iyileşene kadar kafesten çıkarmamaya çalışın. Tüylerde sorun yok.

Geri