muhabbet kuşumun su ile travması var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Canyvs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Canyvs

Meraklı Üye
merhabalar benim kuşumun su ile travması var bi ara ayağı reçineye battığı için onu 2 kez tam vücudunu istemsizce yıkadım reçineler gitsin diye ama kuşum sudan korktu ve acayip kaşıntısı var nasıl yıkayabilirm veya travmayı nasıl atlatabilirtirim?

Aksi durum benim için geçerli. Evde nerde su sesi duysa yıkanmaya koşuyor.
Çok derin olmayan bir kaba ılık su doldurup üzerine sevdiği oyuncağı koyup ilgilenmesini bekleyin. Asla zorla ıslatmayın. Gerekirse su dolu nesne 1-2 saat aynı yerde kalsın, siz hiç müdahale etmeyin.

Aksi durum benim için geçerli. Evde nerde su sesi duysa yıkanmaya koşuyor.
Çok derin olmayan bir kaba ılık su doldurup üzerine sevdiği oyuncağı koyup ilgilenmesini bekleyin. Asla zorla ıslatmayın. Gerekirse su dolu nesne 1-2 saat aynı yerde kalsın, siz hiç müdahale etmeyin.
Sulu kabı nereye koya bilirim kafesinin içine veya dışarısınamı?

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sulu kabı nereye koya bilirim kafesinin içine veya dışarısınamı?

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kuş banyolukları var kafesin dışına takarsınız tüneğinden atlayıp girebileceği şekilde. Ilık suyla yıkanır alışır.

Kafesteki banyolukları tavsiye etmiyorum.
Kuş dışarı çıktığında görebileceği bir yerde dursun.

Haydar suyu hiç sevmez yıkanma suyu koysam lıkır lıkır içer gider 🤣 Kriteri var o da su bardağı ama ilk girdiği bir bardak var sadece o bardakta canı isterse bir iki debelenir yıkandım sanır.Hatta az önce kış demeden debelendi yine elimde görünce 🤣 2 yıldır böyleyiz bir sıkıntımızda olmadı sizde görebileceği yere ılık su koyun canı ne zaman isterse o oynar zaten.

Haydar suyu hiç sevmez yıkanma suyu koysam lıkır lıkır içer gider 🤣 Kriteri var o da su bardağı ama ilk girdiği bir bardak var sadece o bardakta canı isterse bir iki debelenir yıkandım sanır.Hatta az önce kış demeden debelendi yine elimde görünce 🤣 2 yıldır böyleyiz bir sıkıntımızda olmadı sizde görebileceği yere ılık su koyun canı ne zaman isterse o oynar zaten.
bu aralar kaşındığı için sormuştum ama herhalde tüyde olduğu için kendini yoluyordur :D teşekkür ederim tavsiyeniz için

Geri