Muhabbet kuşumun neyi var

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan hazel
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sakuramın dediği gibi tetra mezatin kullanın ayrıca eczaneden mikostatin de alın. Sabah akşam birer damla mikostatin damlatın ağzına suyuna da tetra katın. İlacı alana kadar ilk etapta 2-3 damla sirke damlatın ağzına. Zaman kaybetmeden mikostatin başlayın. Suyunu her gün taze hazırlayın. Ve çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar tetra katın. Probiyotik ve vitamini de ihmal etmeyin.

Sakuramın dediği gibi tetra mezatin kullanın ayrıca eczaneden mikostatin de alın. Sabah akşam birer damla mikostatin damlatın ağzına suyuna da tetra katın. İlacı alana kadar ilk etapta 2-3 damla sirke damlatın ağzına. Zaman kaybetmeden mikostatin başlayın. Suyunu her gün taze hazırlayın. Ve çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar tetra katın. Probiyotik ve vitamini de ihmal etmeyin.
Teşekkür ederim selçuk bey

nasıldurumu kuşunn acaba yem yedimi yada su içtimi benımkı ne yiyor ne içiyor ellede içiremiyorum yada yedıremıyorum sabahtan beri bişey yiyip içmedi

nasıldurumu kuşunn acaba yem yedimi yada su içtimi benımkı ne yiyor ne içiyor ellede içiremiyorum yada yedıremıyorum sabahtan beri bişey yiyip içmedi
Aynı pek bi değişiklik yok damlalık yardımıyla ağzına 1 damla ilaç damlattım hala uyukluyor ne yem yedi ne su içti

Aynı pek bi değişiklik yok damlalık yardımıyla ağzına 1 damla ilaç damlattım hala uyukluyor ne yem yedi ne su içti
Hazır bebek mamalarından yine damlalık yardımı ile kuşunuza verin, burnuna kaçırmadan besleyin. Sonrasında elle besleme mamalarından birini de temin edebilirsiniz. Mamanın içine biraz vitamin damlatın, öyle besleyin. Suyundan da damlalık yardımı ile su verin, içsin. Gaga açma tekniği ile tutun kuşunuzu,bu şekilde rahat beslersiniz. Kuru bebek mamalarından olabilir, yahut da püre halinde lan bebek mamalarından verebilirsiniz. Marketlerden temin edebilirsiniz.

Eğer şimdi temin edemiyorsanız; mısır unu, pirinç unu, biraz bebe bisküvisini karıştırıp içine biraz vitamin damlatıp su ile karıştırıp verebilirsiniz.

Eğer şimdi temin edemiyorsanız; mısır unu, pirinç unu, biraz bebe bisküvisini karıştırıp içine biraz vitamin damlatıp su ile karıştırıp verebilirsiniz.
çok teşekkür ederim ama gerek kalmadı sanırım yem yemeğe başladı biraz keyfide yerine geldi oyuncaklarıyla oynamaya uçmaya ötmeye konuşmaya başladı ama aklımda bulunsun not aldım hepsini inşallah hiç ihtiyacım olmaz tekrardan çok teşekkür ederim

Rica ederim, sevindim. Geçmiş olsun, tedaviyi eksiksiz bitirin. İyi forumlar dilerim.

Hazel, Veterinere gidip ondan sonra kuşu görmemiş forumdaki kişilerden yardım istiyorsunuz? Orada kuşu muayene etmiş bir veteriner varken size verdiği antibiyotiği bilmeden tedaviyi tam uygulamadan, antibiyotiği kullanmaya başladıktan sonra olabilecek yan etkisini bilmeden (bazı ilaçlar dışkıyı siyahlaştırıyor prospektüsünü okumalıydınız) dışkı siyahlaştı diye tedaviyi kesiyorsunuz. Artık denilebilecek birşey kalmamıştır. Bu kadar yanlışa rağmen kuşunuz yaşarsa büyük şans. Şansınız bol olsun.
Ben her zaman söylüyorum birşeye karar verin o tedaviye başlayın o tedaviyi tam olarak uygulayın. 1. gün 2. gün dışkıya bakıp karar değiştirmeyin diye. Yapılabilecek en basit hata bu olayda yapılmış.

Hazel, Veterinere gidip ondan sonra kuşu görmemiş forumdaki kişilerden yardım istiyorsunuz? Orada kuşu muayene etmiş bir veteriner varken size verdiği antibiyotiği bilmeden tedaviyi tam uygulamadan, antibiyotiği kullanmaya başladıktan sonra olabilecek yan etkisini bilmeden (bazı ilaçlar dışkıyı siyahlaştırıyor prospektüsünü okumalıydınız) dışkı siyahlaştı diye tedaviyi kesiyorsunuz. Artık denilebilecek birşey kalmamıştır. Bu kadar yanlışa rağmen kuşunuz yaşarsa büyük şans. Şansınız bol olsun.
Ben her zaman söylüyorum birşeye karar verin o tedaviye başlayın o tedaviyi tam olarak uygulayın. 1. gün 2. gün dışkıya bakıp karar değiştirmeyin diye. Yapılabilecek en basit hata bu olayda yapılmış.
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim ayhan bey veterinerin verdiği ilacı kesmedim çünkü tedaviye bi kere başlamıştım başlanmış tedavinin kesilmemesi gerektiğini biliyorum o ilaca ek olarak selçuk beyin dediği ilacı aldım henüz vermedim gerekli görürsem başlamayı düşünüyorum ayrıca hem sitedeki arkadaşlarımla hemde veterinerle sürekli irtibat halindeydim gelişmeleri sadece buraya değil veterinerede ilettim veterinerim bana dışkısını takip etmemi söyledi 2 gün içinde geçmezse kuşumu tekrar getirmemi istedi benim en büyük sorumum kuşumun yem yememesi ve su içmemesiydi sürekli uyumasıydı onun içinde yardım istedim ağzına bir damla ilaç damlatmamı istediler veterinerin verdiği ilaçtan damlattım yaklaşık yarım saat sonrada kuşumun keyfi yerine geldi uçmaya ötmeye oynamaya konuşmaya yem yemeye başladı yardımlarınız ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim

Geri