Muhabbet kuşumun nesi var?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan kadiras1
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kadiras1

Yeni Üye
Herkese merhabalar, forumda yeniyim konuyu doğru yere doğru şekilde açtım mı bilmiyorum şimdiden kusura bakmayın yanlışım varsa.
Sorun olan kuşumu 5 hafta önce dışarıdan evime girmesiyle edindim yaşını tam kestirememekle birlikte gözünde beyaz irisi bulunmakta, kuş dişi. Son 4-5 gündür kuşumda kabarma bununla birlikte ishal ve son 1 gündür de kusmaya çalışır gibi hareketler gözlemledim, hemen araştırmalarımı yaptım kursak mantarı belirtilerini gösterdiğini düşünerek bugün yaklaşık bir buçuk saat önce ''Flagyl şurubu'' edindim ve ağzına damlalıkla 2 damla damlattım. Poposunda ishalden ötürü biriken dışkı hayvanı rahatsız ediyordu ufak ufak ılık su deyirerek(çok ıslatmadan) o dışkıyı da temizledim ancak kuş halen yerde ve kafasını yine kusma benzeri hareketlerle oynatıyor daha elimden ne gelebilir bilmiyorum. Ağzından salya falan dışarıya bariz dökülmüyor ama köpük benzeri şeyler var yine dediğim gibi bariz dökülmüyor. Önerilerinize açığım, şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-08-07 at 17.29.06 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-07 at 17.29.06 (1).jpeg
    222.4 KB · Görüntüleme: 10
    222.4 KB · Görüntüleme: 9
    222.4 KB · Görüntüleme: 10
Dışkısının ve kuşun fotoğrafını atabilir misiniz? Suluğundaki suya yedi sekiz damla elma sirkesi damlatın. Suyu günlük değiştirin. Anlattıklarınıza dayanarak veterinerlik durum olduğunu düşünüyorum.

Bence zaman kaybetmeden veterinere gidin. Ağzına bir damla elma sirkesi damlatabilirsiniz. Ayarını kaçırmayın, yutağı yanmasın.

Hocam yakındaki veterinerler kanatlı hayvanlara bakmıyoruz diyorlar çoğu da zaten anlamıyor diyebilirim. Kuşa dediğim ilacı verdim biraz beklemek doğru olmaz mı?

Hocam yakındaki veterinerler kanatlı hayvanlara bakmıyoruz diyorlar çoğu da zaten anlamıyor diyebilirim. Kuşa dediğim ilacı verdim biraz beklemek doğru olmaz mı?
İlaç hakkında tavsiye veremiyorum maalesef. Duruma göre kursağında sorun var gibi. Kusuyor, dışkısı normal değil, kabarma var.. Müdahele şart.

Geri