Muhabbet kuşumun kursağı şişti

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan erbays
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kaçtı demiştiniz, üşütmüş olabilir yememesi gereken bir şeyi yemiş olabilir veya başka bir şey. İştahı enerjisi yoksa kanatlı kuş veterinerine götürün.
Karıştırdınız sanırım kaçmadı yeni aldım ben daha 10 gün oldu bugün şişlik yok gibi fazla yemiş olabilir mi

Karıştırdınız sanırım kaçmadı yeni aldım ben daha 10 gün oldu bugün şişlik yok gibi fazla yemiş olabilir mi
Hayır karıştırmadım,cinsiyetini sormuştunuz, kaçtığı için temizleyemedim demiştiniz hatta. Tabii ben orda sokağa kaçtı olarak düşünmüş olabilirim çünkü kuyruk kirli.

Kursağını kontrol edin biraz üfleyin tüyleri aralanınca yem yiyip yemediği görülür. Fazla yem yedi ise dolgunluk olur. Ama genel itibariyle şişlik varsa o zaman bir kanatlı veterinerine muayene ettirin.

Hayır karıştırmadım,cinsiyetini sormuştunuz, kaçtığı için temizleyemedim demiştiniz hatta. Tabii ben orda sokağa kaçtı olarak düşünmüş olabilirim çünkü kuyruk kirli.

Kursağını kontrol edin biraz üfleyin tüyleri aralanınca yem yiyip yemediği görülür. Fazla yem yedi ise dolgunluk olur. Ama genel itibariyle şişlik varsa o zaman bir kanatlı veterinerine muayene ettirin.
Teşekkür ederim

Kuşumun dışkısı sümüklü gibi bir bakar mısınız rica etsem https://i.hizliresim.com/42brn20.jpeg

En son bu ikisinin karıştırdım ondan yedi başka bir şey yemedi. Kilosunu bilmiyorum. Kusma yok ötüyor oynuyor uçuyor enerjisinde sıkıntı yok https://i.hizliresim.com/q3o6wee.jpeg
Normalde bu iki tohumdan mı yiyor?
Cevap evetse daha düzenli bir içeriği olan yem kullanın örneğin Versele Laga gibi veya Natural King markası gibi.
Dışkı için ise 3 gün probiyotik kullanın sonra tekrar bakalım beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş dışkılarına.

Hangi
Normalde bu iki tohumdan mı yiyor?
Cevap evetse daha düzenli bir içeriği olan yem kullanın örneğin Versele Laga gibi veya Natural King markası gibi.
Dışkı için ise 3 gün probiyotik kullanın sonra tekrar bakalım beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş dışkılarına.
evet bunları yiyor arada ballı yem ve dal darı. Probiyotik olarak ne önerirsiniz

Hangi

evet bunları yiyor arada ballı yem ve dal darı. Probiyotik olarak ne önerirsiniz
Röhnfried Entrobac. En iyi markalardan birisidir Röhnfried. 10-15 Gr almaniz yeterli olur,ayrıca Gervit multivitamin ve Sedochol da almanızı öneririm her birinden 15 ml.
Uzun süre yeterli olur zaten tek kuş için.
Ballı yem vermeyin. Yem satın alın 👍🏻
Şunu bilin ki eğer ölçüsüz yanlış oranda yem içeriği verir iseniz kuşta problemler ortaya çıkabilir. O yüzden yem rasyonu önemli. Ayrıca kuşa yabani sağlık tohumu da alalım,faydalıdır.
Karadenizpet veya Grpet Ürünleri'nden alabilirsiniz isterseniz 👍

Hocam yem karışımınız çok sağlıksız üstte önerilen dengeli karışım yemlerden almanızı tavsiye ederim.

https://i.hizliresim.com/c5mg61e.jpeg 3 gün probiyotik kullandım yemini önerdiğiniz yemden aldım bir bakabilir misiniz

Dışkıların rengi normal değil eğer yem ve su harici başka bir şey vermedi iseniz, bu renk dışkılıyorsa. Bu hafta tekrar probiyotik kullanın. Siyah dışkılıyorsa normal değildir. Sağlıklı kuşun dışkısı koyu yeşil tonlarında olur. Yem ve su harici başka gıda tüketirse de dışkıda değişiklikler yaşanabilir renk, koku gibi.
Probiyotik kullandıktan sonra tekrar dışkı fotoğrafını paylaşın. Yem değişikliği yapıldı ya ondan sebep de dışkı değişimi olmuş olabilir.

Geri