Muhabbet kuşumun kendini kaşıyarak iltihap akıtması

balkusunannesi

Yeni Üye
Merhabalar 1 yaşında dişi muhabet kuşumuz var kuşumuz 1 ay önce eş olmadan 1 hafta arayla 2 kez yumurtladı kuşumuz yumurtladığından beri(2 hafta oluyor) ne uçuyor yerden bile havalanamıyor ne ötüyor oldukça sinirli sürekli dışkılıyor aşırı sık şekilde son 2 gündür ise ayaklarını kemiriyor(kaşımıyor bildiğiniz gagasının arasına sıkıştırıyor ve sarı bi su akıyor ayağında yara olmuyor ama ağzının suyuda olabilir kanatlarında da o sarı su var hep kendini kaşıyor kanatlarını ayaklarını.bit yok daha dün yıkadık ne yapmamız gerekiyor mantar da yok çok korkuyoruz

A99010-BF-67-D9-42-A3-836-A-E82-D92-FF60-E7

Konu hakkında pek bir şey diyemem fakat o tüneği yıkamalısın, sonuçta ayağındaki iltihap oradan bile olabilir. Geçmiş olsun üzüldüm duruma cidden :(.

Konu hakkında pek bir şey diyemem fakat o tüneği yıkamalısın, sonuçta ayağındaki iltihap oradan bile olabilir. Geçmiş olsun üzüldüm duruma cidden :(.
Daha 2 gün önce yıkadım inanır mısınız o kadar çok dışkılıyor ki elimize bile alamıyoruz tüneği de o yüzden öyle.Teşekkür ederim

Kuşun ayaklarında sorun görmedim. Büyük ihtimal stres yapmış kızgınlık yumurtası yaptığı İçin. Kafese kemirmesi için kalamar kemiği asın ayrıca kızgınlığı azalması İçin elma verebilirsiniz. Dediğim gibi sorun görmedim. Daha net fotolar ayak üstü ve ayak içini çekip ekleyin son olarakta elinizle kanatlarını açıp bakın terslik görürseniz ekleyin onada bakalım..

Kuşun ayaklarında sorun görmedim. Büyük ihtimal stres yapmış kızgınlık yumurtası yaptığı İçin. Kafese kemirmesi için kalamar kemiği asın ayrıca kızgınlığı azalması İçin elma verebilirsiniz. Dediğim gibi sorun görmedim. Daha net fotolar ayak üstü ve ayak içini çekip ekleyin son olarakta elinizle kanatlarını açıp bakın terslik görürseniz ekleyin onada bakalım..
Şuan uyuyor strese daha da sokmamak için sabah atacağım fakat uçamamasının sebebi nedir ve sürekli kaşınmasının kaşınma kızgınlık döneminde diye mi oluyor bu sarı sıvı ağzından dökülüyor o zaman çünkü her kaşıdığı yere bırakıyor cidden anlayamıyoruz eski neşeli kuş gitti

Net fotoğraf çekin ve de akıttığı sarı sıvının da fotoğrafını çekin Ahmet abinin de dediği gibi ayak ta sorun yok gibi.
Sarı sıvı üstüne bulaşmış vaziyette onun dışında üstüne durduğu tahtaya da bulaştırıyor bazen en net bu şekilde yakalayabildim daha sonra o sıvıyı üstünden kendi temizledi yine

Geri