Muhabbet kuşumun kanadında bir sorun var.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan limonask
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

limonask

Yeni Üye
Muhabbet kusum ağustosta yine kanadında bir sorun olmuştu ve kanadi düşüktü. Uçması da biraz bozulmuştu lakin iyileşmisti. Yine kanadında bir düşükluk oluştu arti olarak bu sefer kanatlarını çırpınma uçamiyor yani öncekinde uçabilirken bu sefer hiç ucamiyor ve düşüyor. Böyle olduktan sonra hemen kafese koydum. Biraz gözlemledim ve gözlemlerken sağlam görünen kanadıninda kendi kendine hareketlendigini gördüm titreme değil basbayağı hareketleniyordu. Açılıyor gibi ama açılmak sayılmaz. Öyle biraz sürdü. Kuşa felç falan mı vuruyor ne oluyor anlamadim. Pazartesi veterinere götüreceğim. Sizinde düşüncelerinizi merak ettim. Diskilamasinda bir problem yok. Hal ve tavırları gayet yerinde sadece uctuktan sonra ucamadigini fark edince biraz sakindi sonra düzeldi. Yeme içmesi yerinde. Vitaminleri de var. Diğer eşi de sağlıklı. Acaba diyorum eşi mi bir şey yapıyor anlamadım.

Görüntü paylaşır mısınız? Dışkıları nasıl? Kuşunuzun ağırlığı nedir kaç gr? Kafesten ne sıklıkla dışarıya çıkartıyorsunuz?

Beslenme diyetinizi yazar mısınız ? Ek takviye kullanıyorsanız hangileri olduğunu da yazın lütfen.

Diskilari normal. Kusumu 2,3 günde bir çıkartıyorum. Ancak şu anda kanadından sorunu olduğundan çıkarmıyorum.

Dışkı analizi hakkında bilginiz var mı? Görüntü atmadınız bu arada? Amaç yardım istemekse daha net cevaplar verin ki kuşunuza daha iyi yardımcı olabilelim.

Geri