Muhabbet kuşumun kanadı düşmüş ve titriyor

CengizCan

Yeni Üye
Arkadaşlar fotoğrafta görüldüğü gibi kanadı düşük ve bazen titriyor kuş 7 yıllık acaba kanadını mi vurdu yoksa yaşlılıktan mi bilmiyorum yaklaşık 5 günde böyle yanına dişi koyduğumda kur yapıyor kanadını düzeltiyor ama 10 dk sonra gene ayni ve düzgun uçamıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20180824_222819.jpg
    IMG_20180824_222819.jpg
    879.6 KB · Görüntüleme: 41
Benim kuş da böyle bir kanadı aşağıda,kafesi düşünce oldu.Kimse cevap vermedi ben de ne yapacağımı bilmiyorum

Benim kuş da böyle bir kanadı aşağıda,kafesi düşünce oldu.Kimse cevap vermedi ben de ne yapacağımı bilmiyorum
Kanadını incitmistir hayvanla iki üç hafta temas kurma yani elleme kafeste dursun öyle düzelir benim kuş ayagini incitmistir düzeldi 3 haftada falan dediğim gibi salma 3 hafta dursun kafeste

Bu arada düzelmeye başladı salmadim hayvanı 1 hafta falan biraz daha iyi hiç ucamiyor du az bişey havalanıp yere iniyordu şimdi uçuyor

Konunuzu görmemiştim. Kırık olma ihtimaline karşı veterinerde röntgen çektirmenizde fayda var. Kırıksa kendiliğinden düzelmez hatta sarılmadığı için yanlış kaynayabilir.

Bu arada düzelmeye başladı salmadim hayvanı 1 hafta falan biraz daha iyi hiç ucamiyor du az bişey havalanıp yere iniyordu şimdi uçuyor
Kanadını kullanabiliyor mu yani? Dokunduğunuzda tepki veriyor mu? Kalamar kemiği önemli. Yumurta maması yapıp içine kalamar kemiğinden ufaladığınıx parçaları ekleyin.

Konunuzu görmemiştim. Kırık olma ihtimaline karşı veterinerde röntgen çektirmenizde fayda var. Kırıksa kendiliğinden düzelmez hatta sarılmadığı için yanlış kaynayabilir.
Veterinere götür eğer gidemiyorsan tanıdığın bir kuşcuya götür o bakar kanadını sabitler ama kuşçu uzman olmalı öyle kuş satan alan hiçbir bilgisi olmayan bir yere gitme kuşuna zarar verebilir

Kanadını kullanabiliyor mu yani? Dokunduğunuzda tepki veriyor mu? Kalamar kemiği önemli. Yumurta maması yapıp içine kalamar kemiğinden ufaladığınıx parçaları ekleyin.
Dokunduğunda sadece huylaniyor saldırmiyor duruyor öylece ve evet kullanıyor ama sol taraf da düşüklük olduğu için düzgün uçamıyordu şimdi masallahi var limon iyi geldi herhalde suyuna katmistim

Dokunduğunda sadece huylaniyor saldırmiyor duruyor öylece ve evet kullanıyor ama sol taraf da düşüklük olduğu için düzgün uçamıyordu şimdi masallahi var limon iyi geldi herhalde suyuna katmistim
Günlük taze meyve sebzesini verin. Bunu rutin uygulama haline getirin. Vitamin kuşlarımız için önemli.

Geri