Muhabbet kuşumun kakası sıvı ve poposunda dışkı bulaşiyor halsiz hasta ne yapmam lazim?

şakir34

Yeni Üye
Merhaba, hasta olduğunu düşündüğüm yavru muhabbet kuşumu veterinere götürdüm,https://photos.app.goo.gl/rfXAkUUx1F2BJnBu5 veteriner ilaç hazırladı antibiyotik verdi onu uyguluyorum kuşa dün çok uyudu elimle daldari vermesem yemek yemeyecekti. Diskisindan dolayi poposu sis ve tuylerine kakasi bulasmis bu yuzden sirkeli ilik suya sabah ve aksam 1 dk bilee sürmeden hemen oturtuyoruz poposu temizlensin diye. Kafesini de sirkeli su ile yıkıyorum.Etkili de oldu poposundaki tuyler temizlendi ama diski problemi aynı. Dışkısı sivisi cok ama yeşihttps://photos.app.goo.gl/bjTwvmu5ZxXcXEiE9l kakasi azdi dun fakat bugun sıvısı az ama yeşil kakasi cok uzun.Patates haşladım vermeye çalıştım ama yavru olduğu için anlamıyor ya da yemek istemiyor. Poposu biraz şiş. Bugün daha iyi gibi ama daldari yemiyor. Suyuna limon sıktım ayrıca. Poposu ile ilgili başka ne yapabilirim? Çünkü şiş. Mesela zeytin yağı vs sürebilir miyim etki eder mi geçmesi için?

Kuşun haftalık ne yeyip ne içtiğini yazar mısınız... Evde probiyotik var mı ? Multi vitamin var mı ne sıklıkla veriyorsunuz ?

Kuş normalde kus yemi ve daldari verilmiş ve babam suyuna vitamin katmış annemse bir ara ballıyemden vermiş. Ballı yem ve suyuna vitamin henüz verilmemesi gerektiğini söylemiştim. Şuan ise sadece daldari ile beslemeye çalışıyorum ve tabii patates ama iştahı yok

Normal yem yiyorsa dal darı miktarını azaltın. Hatta vermeseniz de olur. Karışık kapalı kuş yemi alın ve biraz da keten tohumu, yulaf ve aspur alın 1 kilo karışık yeme 1 kilo aspur yarım kilo keten tohumu karıştırarak besleyin. Bir videosunu ekleyin dışkılarını da net çekerek paylaşın. Probiyotik de almalısınız. Kullanmanız gerek.

Gold wings diar aldim ishale iyi geliyormuş suyuna 10 damla katmam söylendi eğer kötüyse ağzına 1 damla veriilebilirmiş suyuna eklemeyi düşünüyorum onun dışında yulaf iyi geleceğini bende duydum Pet Shopçu poposunun şişliği için teremisin surebilirsiniz mesela dedi sizce sürebilir miyim?

Evet diar'ı çeyrek suluğa 5 damla şeklinde suyuna katın. ertesi gün probiyotik katın. Popoya krem sürmek işe yaramaz. Önce nasıl bir şişlik olduğunu görmeliyim. Videosunu karın ve popo kısmı net görünecek şekilde çekip paylaşın

Geri