Muhabbet kuşumun kakası neden böyle

tarcintarcin

Yeni Üye
Merhaba, ilk defa m.kuşu besliyorum bilmediğim için her şeyi araştırıyorum ancak kakasına bir şey oldu. kendisi 5 buçuk veya 6 aylık kadar . Kakası açık yeşil gibi sıvıya da yakın ama baloncuk veya kabarcık gibi bir şey var. mama mı kakasında ki ne anlayamadım minik topuk veya topçuklar var. ilk defa böyle oluyor üşüdüğü için falan olur mu? Sabah değiştirmiştim altını sabahki kakasında bir şey yok açıktı zaten uçuyordu keyfi yerindeydi akşam oldu galiba ne olduysa. Suyu kapalı şişe suyu gün aşırı veya 2 güne bir yeniliyorum kafesini de hep temiz tutuyorum mamasını da sık sık yeniliyorum darı da veriyorum birkaç günde bir. Suyuna da Az önce birkaç damla elma sirkesi damlattım iştahında vs de sıkıntı yok Yardımcı olursanız çok sevinirim. Fotoğraf çektim ama ekleyemedim

Probiyotik kullanmıyorsanız eğer başlayın. Prozim ( Plus olmayan Plusu da var çünkü ) alıp çeyrek suluğa 25 ML suya 6 damla katarak vermeye başlayın. 15 gün her gün verin. Sonra haftada 3 kez. Ayrıca N- zymax sf vitamininden alın. 3 gün çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar prozimle birlikte. Sonraki süreçte haftada 1 kez. Ayrıca bol bol haşlanmış yumurta verin yumurtayı kabuğunu soymadan ikiye bölüp verin kabuğu da faydalıdır onun için. haftada 3 kez. verin.

Probiyotik kullanmıyorsanız eğer başlayın. Prozim ( Plus olmayan Plusu da var çünkü ) alıp çeyrek suluğa 25 ML suya 6 damla katarak vermeye başlayın. 15 gün her gün verin. Sonra haftada 3 kez. Ayrıca N- zymax sf vitamininden alın. 3 gün çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar prozimle birlikte. Sonraki süreçte haftada 1 kez. Ayrıca bol bol haşlanmış yumurta verin yumurtayı kabuğunu soymadan ikiye bölüp verin kabuğu da faydalıdır onun için. haftada 3 kez. verin.
Tamamdır çok teşekkür ederim

Merhaba, Mesajınızı yeni gördüm kum daha önce hiç vermemiştim vermem gerektiğini de bilmiyordum dün temin edip mama kabına koydum. Çektiğim fotoğraflar haricinde yeni fotoğraf yok çünkü sık sık temizliyorum altını ve dün sabahtandır da dışkısı normale dönmüş gibi artık mama yok yani. Sadece rengi yeşil, daha açık yeşil gibi... kötü bir durum mu bilmiyorum? Probiyotik vb takviyeleri İnternet üzerinden alacağım. Tekrardan teşekkürler.
Fotoğraflar net değil kuşunuzun kafesinin altına peçete koyun sonrada biraz birikince buraya yollayın dediğim sitelerin ikiside internet siteleridir.

Geri