Muhabbet kuşumun kafasındaki tüyler döküldü

Fiddy

Yeni Üye
Merhaba, diğer forumları okudum fakat yine de sormak istiyorum. Umarım cevap alırım kaç gündür üzülüyorum. Muhanbet kuşumun kafasındaki tüyler döküldü kelleşiyor gibi oldu fotoğrafını ekleyeniyorum bu konuda da bilen varsa lütfen yazsın. Tüyleri zaten dökülüyordu normal olarak fakat bu bölgede ilk defa böyle oldu yaklaşık 5 yaşında diyebilirim. Kimisi eş istiyor diyor kimisi mantar diyor şuan suyuna damla damlatıyorum her gün mantar için aldığım ilacın adı mantax-scaly. Bilen varsa lütfen bir an önce cevaplayabilir mi?

Merhaba, foruma hoş geldiniz.

Öncelikle mantar için kullandığınız ürünü araştırdım, sanırım piyasadaki ticari ürünlerden biri. Kuşunuz mantar olsa bile işe yaramaz. Ürünü kullanmayı bırakın.

Kuşun fotoğrafını hizliresim.com veya resmim.net'e yükleyip linkini buraya yapıştırın.

Kuşunuzun kafa tüylerinin dökülmesi birkaç sebepten kaynaklanabilir; Sizin dediğiniz gibi mantar olabilir veya bit/parazit sorunu olabilir...

Vilmectin piyasada olsa Vilmectin ense damlasını alıp kuşun ensesine kulak pamuğu yardımıyla sürün diyecektim fakat ne yazık ki kısa bir süre önce piyasadan kalktı. Muadilleri de aynı şekilde.

O nedenle şimdilik BT Amin Forte önereceğim, yani B vitamini. Bu vitamin kuşun tüy sağlığı için olmazsa olmaz. Haftada 1 ya da 2 gün verebilirsiniz ancak vitaminli suyu 8 saat sonra temiz suyla değiştirmeniz gerekiyor.

Kuşunuzun kafa tüylerinin dökülmesi birkaç sebepten kaynaklanabilir; Sizin dediğiniz gibi mantar olabilir veya bit/parazit sorunu olabilir...

Vilmectin piyasada olsa Vilmectin ense damlasını alıp kuşun ensesine kulak pamuğu yardımıyla sürün diyecektim fakat ne yazık ki kısa bir süre önce piyasadan kalktı. Muadilleri de aynı şekilde.

O nedenle şimdilik BT Amin Forte önereceğim, yani B vitamini. Bu vitamin kuşun tüy sağlığı için olmazsa olmaz. Haftada 1 ya da 2 gün verebilirsiniz ancak vitaminli suyu 8 saat sonra temiz suyla değiştirmeniz gerekiyor.
Merhaba cevabınız için teşekkür ederim linkleri şimdi buraya kopyalıyorum umarım olmuştur vitamini de bugun alip uygulayacagim çok teşekkürler cevaplarınız için

Merhaba, foruma hoş geldiniz.

Öncelikle mantar için kullandığınız ürünü araştırdım, sanırım piyasadaki ticari ürünlerden biri. Kuşunuz mantar olsa bile işe yaramaz. Ürünü kullanmayı bırakın.

Kuşun fotoğrafını hizliresim.com veya resmim.net'e yükleyip linkini buraya yapıştırın.
Bir de o kısma vazelin sürmemiz yanlış mı biliyor musunuz tüyleri dökülen yere dün sürmüştük bir sorun olur mu böyle söylemişlerdi

Kafasına hiçbir kremi sürmeyin vazelin de sürmeyin. Kuşunuzun keyfi yemesi içmesi dışkıları kilosu ne durumda? Uçuşu normal mi?
Biotin ve Bt Amin Forte temin ediniz. Karadenizpetten alabilirsiniz isterseniz.
Kuşa takviye veriyor musunuz?
Aldığınız o ürünü kullanmayın.

Kafasına hiçbir kremi sürmeyin vazelin de sürmeyin. Kuşunuzun keyfi yemesi içmesi dışkıları kilosu ne durumda? Uçuşu normal mi?
Biotin ve Bt Amin Forte temin ediniz. Karadenizpetten alabilirsiniz isterseniz.
Kuşa takviye veriyor musunuz?
Aldığınız o ürünü kullanmayın.
Her şeyi normal kilosu vesaire diğerleri de. Bir tek bu sorun var ve pek keyfi yok gibi ötmüyor çok fazla iki gündür eskisi gibi. Bu zamana kadar ballı yem verdim bir de kemik almıştık gagası için bu kadar artı bir vitamin takviyesi yapmadım bu zamana kadar hiç böyle bir şey olmamıştı

Her şeyi normal kilosu vesaire diğerleri de. Bir tek bu sorun var ve pek keyfi yok gibi ötmüyor çok fazla iki gündür eskisi gibi. Bu zamana kadar ballı yem verdim bir de kemik almıştık gagası için bu kadar artı bir vitamin takviyesi yapmadım bu zamana kadar hiç böyle bir şey olmamıştı
Ballı yem vermeyin. Kuş vitaminsiz proteinsiz kalmış. Ciddi hata bu.
Röhnfried Entrobac probiyotik, Röhnfried Gervit-w multivitamin, Röhnfried BT Amin Forte, Röhnfried Sedochol temin edin. Ayrıca Biotin temin edin. Karadenizpetten alabilirsiniz Röhnfried yetkili bayisidir fiyatlar uygundur. Petsotpan bulamazsınız genelde. Alman malı ithal üründür profesyonel. 15-20 ml almanız uzun süre yeterli olur Röhnfried takviyelerinden.

Geçmiş olsun. Size söylenen takviyelerden alıp verin kuşa. Ballı kraker vb. ürünler vermeyin, uzun vadede kursak mantarına yol açıyor. Onun yerine dal darı verin, en sağlıklısı. Kalamar kemiğinden bahsediyorsunuz sanırım, kuşun gaga sağlığı için çok faydalıdır.

Kuşu hiçbir zaman vitaminsiz bırakmayın. Vitaminleri sıraya koyun haftada 2-3 gün verin.

Siz ürünleri temin edince buraya haber verin kuş için bir program yaparız.👍🏻
Kullanımlarını da yazarım.

Geçmiş olsun. Size söylenen takviyelerden alıp verin kuşa. Ballı kraker vb. ürünler vermeyin, uzun vadede kursak mantarına yol açıyor. Onun yerine dal darı verin, en sağlıklısı. Kalamar kemiğinden bahsediyorsunuz sanırım, kuşun gaga sağlığı için çok faydalıdır.

Kuşu hiçbir zaman vitaminsiz bırakmayın. Vitaminleri sıraya koyun haftada 2-3 gün verin.
Tamamdır çok teşekkür ederim çok sağolun

Geri