Muhabbet Kuşumun Gözünün Kenarında Et gibi bir şey ve Cenesi Rengi

Cihat Yaşar

Yeni Üye
Merhabalar herkese,

Kuşumun cenesinin rengi çok farklı ve gözünün yanına da et gibi bir şey çıkıyor. İshal değil yemesi normal. Resimleri gönderiyorum eldivenle tutmamın sebebi elimle biraz sıkıştırınca çok güzel ısırıyor canımı çok acıtıyor bu sebepten dolayı takıyorum. Onun dışında normal zamanlarda ısırmaz. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
resim1
resim2

Merhabalar herkese,

Kuşumun cenesinin rengi çok farklı ve gözünün yanına da et gibi bir şey çıkıyor. İshal değil yemesi normal. Resimleri gönderiyorum eldivenle tutmamın sebebi elimle biraz sıkıştırınca çok güzel ısırıyor canımı çok acıtıyor bu sebepten dolayı takıyorum. Onun dışında normal zamanlarda ısırmaz. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Muhabbet kuşunun burnu tıkanmış gibi gözüküyor. Gözündeki şey bir soruna benzemiyor ama daha bilgili birinin bakması iyi olur. Ceresi kahverengiyse dişi oluyorlar. Cinsiyet ayrımı için fotoğraf
https://hizliresim.com/fj0ytro

Son düzenleme:
Kuşun burun deliğinin dikkatlice temizlenmesi lazım, sinüsleri dolu olabilir, kuşunuz hapşırıyor muydu? Ceresi normal , kızgınlık dönemine giren dişi muhabbet kuşlarının ceresi kahverengileşir. Gözüne gelirsek gözünde kabuk gibi bir şey mi var tam anlayamadım.. Ayakları da kurumuş görünüyor bakımsız.. Mantardan şüphelendim.. Kanatlı veterinerine muayene ettirirsiniz 👍🏻

Kuşun burun deliğinin dikkatlice temizlenmesi lazım, sinüsleri dolu olabilir, kuşunuz hapşırıyor muydu? Ceresi normal , kızgınlık dönemine giren dişi muhabbet kuşlarının ceresi kahverengileşir. Gözüne gelirsek gözünde kabuk gibi bir şey mi var tam anlayamadım.. Ayakları da kurumuş görünüyor bakımsız.. Mantardan şüphelendim.. Kanatlı veterinerine muayene ettirirsiniz 👍🏻
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. En yakın zamanda veterinere götüreceğim. Gözü için daha net bir resim atıyorum.
resim

Kuşun gagasında mantar başlangıcı var. Ayaklarına o yüzden bakmak istedim.
Eczaneden alıp, Trosyd mantar kremini günde iki kere kulak çöpü yardımıyla ince tabaka halinde sürünüz. Birini gece ışığı kapamadan hemen önce sürün. O beyazlıkları gördüğünüz yerlere uygulayın.

Geri