Muhabbet kuşumun gözü kanlandı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Leymun
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Leymun

Yeni Üye
Merhabalar , sabah oğlum muhabbet kuşunu kafesten çıkarmak istedi izin verdim kuş kafesten gayet sevinerek çıktı mutfağa uçtu hep oraya gider zaten avizeye konar çok güzel ötüyordu sevinerek aradan yaklaşık 1 saat sonra mutfağa gittim alıp kafesine koymak için ama hiç sesi çıkmıodu sağ gözünü görünce bayılacaktım gözü kan gibi kıpkırmızı etrafı içine çökmüş kararmış iyice biyeremi çarptı noldu anlamadım ağlamaktan mafoldum napıcam damla krem işe yararmı kör kalırmı ölürmü nolur yardım edin bu fotoğraftaki ilk hali şimdi etrafı karamış iyice
68890F5B-FCB0-4896-81E0-765CE738BD39.jpeg

Merhabalar, geçmiş olsun.
Daha yakından çeker misiniz?
Mutfak en tehlikeli yerdir kuşlar için muhtemelen bir yere çarpmıştır. Gözünü açıyorsa parmağınızı yaklaştırın görüp görmediğini kontrol edin.
İmkan varsa acil veteriner görmeli.

EE76845D-833E-4B82-B2E4-EE115DDA87D6.jpeg
Merhabalar, geçmiş olsun.
Daha yakından çeker misiniz?
Mutfak en tehlikeli yerdir kuşlar için muhtemelen bir yere çarpmıştır. Gözünü açıyorsa parmağınızı yaklaştırın görüp görmediğini kontrol edin.
İmkan varsa acil veteriner görmeli.
Çok teşekkür ederim görmüyor gözü şuan dahada kararmış gözünün etrafı hollandada yaşıyorum kuşu alalım 2 ay olacak nasıl götüreceğimide bilmiyorum 😭

Çok teşekkür ederim görmüyor gözü şuan dahada kararmış gözünün etrafı hollandada yaşıyorum kuşu alalım 2 ay olacak nasıl götüreceğimide bilmiyorum 😭
Türkiye de olsaydınız veterinersiz ancak, gentagut göz damlası ve teramisin göz kremi önerebilirdim. Ancak yurtdışında satışları var mı yada muadillerini ne yazık ki bilemiyorum.

Birazdan hemen çıkıp bakıcam inşallah bulabilirim kendisini daha tam tutturmuyorda nasıl sürücem tutup bilmiyorum

Birazdan hemen çıkıp bakıcam inşallah bulabilirim kendisini daha tam tutturmuyorda nasıl sürücem tutup bilmiyorum
İmkanınız varsa öncelik veteriner olmalı. Kuşu üşütmeden götürün. Ve kafes temizliğine özen gösterin bu süreçte.
Merak etmeyin yaparsınız. Onun iyiliği için ne kadar çırpınsada yapmak zorundasınız, zor değil endişelenmeyin 🌺

İmkanınız varsa öncelik veteriner olmalı. Kuşu üşütmeden götürün. Ve kafes temizliğine özen gösterin bu süreçte.
Merak etmeyin yaparsınız. Onun iyiliği için ne kadar çırpınsada yapmak zorundasınız, zor değil endişelenmeyin 🌺
Çok sağolun teşekkür ederim 🌼

9D8AAF65-6B64-4DBE-BE88-0A010BAA38A1.jpeg
O kadar kötü durumdaydı ki durmadan kanatıyordu en son aldım veterinere götürdüm bi krem verdi 5 gün boyunca kullan dedi hemen etki etti

D2424B5F-C017-48A6-8055-6453B06379C3.jpeg

Bu krem günde 2 kere 5 gün boyunca gözünün içine damlatıyorsun damla krem karışımı bişey

Geri