Muhabbet kuşumun göğüs kemiği biraz sivrildi

Yağız ILHAN

Yeni Üye
Merhaba iki buçuk yaşında bir muhabbet kuşum var. Yemini yiyor suyunu içiyor ve çok hareketli. Dün akşam elime aldığımda göğüs kemiği biraz sivriydi. Acaba hareketli olduğundan mıdır? Bu arada kakaları normal. İleriki zamanda bir sıkıntıyla karşılaşmayız inşallah.

Tüylerini kabartıyor, göz rengi soluk, dışkısı normalden farklı değilse korkmayın.

ortamı sıcaksa fazla su tüketmiş olabilir. Meyve sebze yemişse ondan da olabilir. Endişelenecek birşey yok yani. Sürekli olursa resim çekip paylaşın.

Eğer çok keskin olup tüylerini uflediginizde kemik belirginse problem var demektir yoksa korkmayın 🙂🙂

Kuşunuz kaç gram ağırlığında? Öğürme kusma iştah ve enerji kaybı var mı?

Hiç biri yok üstüne enerji patlaması yaşıyor her yeri isiriyi poposunu sürüyor. Sanırım kızıştı bunu için ne yapmam lazım hafifletmek için.
Kuşa neler veriyorsunuz? Yeminiz nasıl bir yem içeriği nedir? Meyve sebze veriyor musunuz evetse hangileri? Takviye veriyor musunuz ? Detay verin biraz.

Salatalık veriyorum. Kıvırcık veriyorum. Haftada iki kez vitamin veriyorum. Yem dari, aspur, yulaf var. Açık yem kesinlikle vermiyorum.
Haftada 2 kez vitamin vermeyin,1 e düşürün onu. Bu arada bahsettiğiniz vitamin ne vitamini?

Benim bildiğim göğüs kemiği sivrilmesi kuruma hastalığı belirtisi. Bunu bilerek önlem alın derim.

Benim bildiğim göğüs kemiği sivrilmesi kuruma hastalığı belirtisi. Bunu bilerek önlem alın derim.
hocam kuruma diye bir hastalık yoktur. Kurumaya yani zayıflamaya sebep olan hastalıklar vardır. Lütfen bu bilgi kirliliğini bitirelim çünkü tedavi gecikiyor ve zorlaşıyor.

Geri