Muhabbet kuşumun deri hastalığı

Mubişimdemubişim

Yeni Üye
Merhabalar 3 yaşında jumbo muhabbet kuşum var. 1 yıl önce kanadının altını çok kaşıdığını ve yara yaptığını farkettim ve veterinere götürdüm. Veteriner 2 tane krem verdi ve kafasina boyunluk gecirdi. 2 ay sonra falan iyileşmeye başladı. Bende yara tamamen kapandı diye boyunluğu çıkardım ama yeniden kaşıdı ve yara oldu. Aynı veterinere tekrar götürdüm bir süre daha boyunlukla devam etmesi gerektiğini söyledi kremlerede devam ettim. Canı acıdığı ve kremler bölgedeki tüyleride döktüğü için uçmamaya başladı. Uçamayıncada konuşmamaya ötmemeye başladı. Başka bi veterinere götürdüm iç ve dış parazit yapilmasi gerekiyor dedi. Onuda yaptırdım ama yine geçmedi. Artık veterinerlerdende yoruldu kuşum beyaz eldivenden korkacak hale geldi. Bende evde keçeden yakalık yapıyorum kaşımaması için. Şuanda yara açık değil ama etrafı yine tüysüz ve uçmaya korkuyor. Onunda rahat rahat uçabilmesini kendini temizleyebilmesini istiyorum. Bildiğiniz deneyimlediğiniz bir durumsa lütfen yardımcı olun.

Hocam şöyle birşey deneyebilirsiniz. Boyunluk kalsın çıkarmayın. Neem yağı spariş edin. 2 mercimek tanesi kadar ( herhangi bir cilt kremi vazelin de olur ) üzerine 2 damla neem yağı günde 2-3 kez sürün. Hatta karın bölgesine diğer kanat altına ve boynuna da sürün rahat sürebileceğiniz her yerine sürün. Ayrıca eczaneden alerji için kullanılabilecek bir şurup alın. Birde bana sürekli yediği şeyleri atlamadan tek tek yazın.

Ayrıca her gün gelişmeleri yazın kaşınma reflexi geçince boyunluğu çıkarmayı deneyeceğiz. Neem yağı edinene kadar vazelin sürün günde 2-3 kez

Kuşunuzun resmi bende açılmıyor hizliresim.com üzerinden atabilir misiniz?

Merhabalar,
Gittiğiniz veterinerler kanatlı hekimi miydi?Ne teşhisi koydular?Mantar olup olmadığına bakıldı mı?
Foto açılmıyor bende bunu da söyleyeyim. Mantar veya tüy virüsü olabilir belki.Mantar kaşıntı yapar.Ayrıca kursak mantarı ile derideki mantar aynı mantar türüdür.
Hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı hekimi önerebiliriz yaşadığınız şehirde varsa..

Uzun süre antibiyotik krem uygulamış hocam. Mantar, akar veya alerji olabilir. Neme yağı çözecektir diye ümit ediyorum.
Hocam rif akar enfeksiyonuna da iyi geliyor ondan dedim. Benim kuşta ayakta akardan soyulma vardı iyileşti. Belki işe yarar dedim

Hocam şöyle birşey deneyebilirsiniz. Boyunluk kalsın çıkarmayın. Neem yağı spariş edin. 2 mercimek tanesi kadar ( herhangi bir cilt kremi vazelin de olur ) üzerine 2 damla neem yağı günde 2-3 kez sürün. Hatta karın bölgesine diğer kanat altına ve boynuna da sürün rahat sürebileceğiniz her yerine sürün. Ayrıca eczaneden alerji için kullanılabilecek bir şurup alın. Birde bana sürekli yediği şeyleri atlamadan tek tek yazın.
Merhabalar bazı durumlardan dolayı mesajlarınıza cevap veremedim kusura bakmayın. Bu neem yağı iyi gelecekmidir. Yani onu yıpratacak zarar verecek bir şey değil değilmi ve nereden bulabilirim. İlk yazımda yazmayı unutmuşum. Koydukları teşhis mantardı.

Merhabalar bazı durumlardan dolayı mesajlarınıza cevap veremedim kusura bakmayın. Bu neem yağı iyi gelecekmidir. Yani onu yıpratacak zarar verecek bir şey değil değilmi ve nereden bulabilirim. İlk yazımda yazmayı unutmuşum. Koydukları teşhis mantardı.
Zararlı olsa önermem hocam. Doğal bir yağ zaten.paylaştığım linkteki önergelere uyarak kullanabilirsiniz. Heehangi bir e ticaret sitesinden sipariş edebilirsiniz

Zararlı olsa önermem hocam. Doğal bir yağ zaten.paylaştığım linkteki önergelere uyarak kullanabilirsiniz. Heehangi bir e ticaret sitesinden sipariş edebilirsiniz
Çok teşekkürler hocam

Geri