Muhabbet kuşumun dışkısı

Claft

Yeni Üye
Merhabalar, direkt konuya gireceğim. Erkek Muhabbet kuşum ve dişi muhabbet kuşum böyle dışkılamaya başladı. Ne olur ne olmaz diye kafeslerini ayırdım. Meyve, marul vb. kaynaklı olabilir mi? Tedavisi nedir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• x.jpg
    x.jpg
    133.9 KB · Görüntüleme: 10
  • x2.jpg
    x2.jpg
    148.6 KB · Görüntüleme: 11
Merhabalar, direkt konuya gireceğim. Erkek Muhabbet kuşum ve dişi muhabbet kuşum böyle dışkılamaya başladı. Durgunluk falan yok ama ne olur ne olmaz diye kafeslerini ayırdım. Meyve, marul vb. kaynaklı olabilir mi? Tedavisi nedir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bakteriyel bir durum olabilir, muhtemelen öyledir. Antibakteriyel solüsyon bulabilirseniz alıp verin. İzmir de bir hekim satıyor.

Bakteriyel bir durum olabilir, muhtemelen öyledir. Antibakteriyel solüsyon bulabilirseniz alıp verin. İzmir de bir hekim satıyor.
Kafeslerini yemliklerini vb. 5-6 günde bir temizliyorum güzelce kuruluyorum sürekli kaldıkları kafeste pas vb yok rüzgar alabilecekleri bir yerde değiller ortam sıcaklığı 22 25 derece arası ama yine bakteriyel durum olabilir mi?

Kafeslerini yemliklerini vb. 5-6 günde bir temizliyorum güzelce kuruluyorum sürekli kaldıkları kafeste pas vb yok rüzgar alabilecekleri bir yerde değiller ortam sıcaklığı 22 25 derece arası ama yine bakteriyel durum olabilir mi?
Bakteriyel olabilir. Yemden bile olabilir. Önemli birçok konuya dikkat ediyorsunuz bu çok iyi ama ufak tefek bir çok unsur var.

Tavsiye için teşekkür ederim, peki nasıl kullanılıyor?

Röhnfried Entrobac Probiyotik Takviyesi : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 250 mg ) çay kaşığının 8'de 1'i oranında ( 1-2 mercimek tanesi kadar ) Haftada 1-2 gün .Hastalık tedavisinden sonra 2-3 gün 3-4 mercimek tanesi kadar.

Bakmıştım ama hangi marka iyi olur emin olamadığım için sipariş vermedim. Önerebileceğiniz marka varsa güzel olur.
Entrobac markasını önerebilirim yarım suluğa mercimek tanesi kadar koyulacak 5 saatten fazlada sulukta bekletmeyin.

Geri