Muhabbet kuşumun dışkısı düzelmiyor

Soru sormaya geldim

Paylaşımcı Üye
Daha önce de bir sürü konu açmıştım. Yaptığım uygulamalardan sonra biraz düzeliyor fakat sonra tekrar bozuluyor. Veterinere götürdüm fakat burada kimse anlamıyor, vitamin verip gönderdi. Elektrolit, probiyotik ve vitamin kullanıyorum. Biraz düzeliyor sonra tekrar bozuluyor. İshal gibi de değil şu şekilde yapıyor:

Ne yapmam gerekiyor, böbrek rahatsızlığı mı var acaba? Hareketinde vs hiçbir problem yok. Sadece dışkısı sıkıntılı.

Kuş aslında ishal değil dışkıyla beraber idrarda yapıyorlar benim kuşunda dışkısı böyle ben kekik çayı verdim yemlerini değiştirdim dezenfekte ettim herşeyini düzeldi yine böyle sıvılı olmaya devam bilmiyorum sebebini ama yeşil renk bide benimki

Yanında ikinci kuşta aynı mamaları sebzeleri meyveleri yiyor ama onun dışkıısı normal kuru bende anlamıyorum ama kuşta hiçbir belirti olmadığı için bişey yapmıyorum inşallah ciddi bişey değildir

Aynı durum bendeki erkek kuştada var ve sorunu 6 aydır çözemedim su içtikten sonraki bir kaç dışkısı sulu (dışkı şlekli normal etrafı ıslak kuruyunca çok az yeşile çalıyor rengi)

Yanında ikinci kuşta aynı mamaları sebzeleri meyveleri yiyor ama onun dışkıısı normal kuru bende anlamıyorum ama kuşta hiçbir belirti olmadığı için bişey yapmıyorum inşallah ciddi bişey değildir
Ben de yemlerini değiştirdim, kafesi sürekli temizliyorum, patates, pirinç vs. şeyleri yaptım ama bir türlü düzelmiyor. Dediğiniz gibi ikinci bir kuşum var tamamen aynı ortamdalar onunki ise normal. Aylardır böyle devam ediyor. Açtığım konularda hep başkaları da aynı sorundan bahsediyor.

Aynı durum bendeki erkek kuştada var ve sorunu 6 aydır çözemedim su içtikten sonraki bir kaç dışkısı sulu (dışkı şlekli normal etrafı ıslak kuruyunca çok az yeşile çalıyor rengi)
Bende de aylardır var. Bu konuyu her açtığımda başkaları da aynı sorundan şikayet ediyor. Mevsim geçişlerinden diyen biri olmuştu ama bilemiyorum.

Benim kuşa bi ara salmonella teşisi koyuldu ilaç kullandık tedavi için düzeldi ama dışkı ondan önc bile lekeliydi bi ara dışkı tahliline götürmeyi düşünüyorum aslında veteinere sebebini ayrıca sorucam bu durumun paylaşırım sizede

Ek olarak bazen tamamen su şeklinde dışkı yapıyor, yem yediğinde düzeliyor. İştahsızlık sorunu olabilir mi?

Geri