muhabbet kuşumun cinsiyeti ve yaşı

Ozan Yalcinturk

Meraklı Üye
muhabbet kulumun cinsiyeti ve yaşı

Ekli dosyalar

• 8CF3CFAB-73DB-4A11-8EBF-85A35C6C2A52.jpeg
    8CF3CFAB-73DB-4A11-8EBF-85A35C6C2A52.jpeg
    973.4 KB · Görüntüleme: 31
Kesinlikle 35 günlük bir kuş değil, bakın kafasındaki çizgiler yok ve yerini çizgisiz düz tüylere bırakmış. Ceresi pembe değil, kızışmış; koyu mavi. Ayaklarında hafif yaşlılık izleri de görülüyor, çizgiler belirgin. İrisin içindeki gri halka oluşumuna da bakarak daha net tahminler yapılabilir. Ancak bende bu şekilde 2 yaş civarı yahut büyük zannediyorum. Bir dahakine alırken ceresine bakın, kafa tüylerine ve ayaklarına da bakın. Kandırılmayın.

Yandanda bir fotoğraf olursa daha net bilgiler verilir ama burdan anlaşılacağı üzere kesinlikle 1.5 - 2 yaş civarı en az.
35 günlük olması zaten imkansız.

Kesinlikle 35 günlük bir kuş değil, bakın kafasındaki çizgiler yok ve yerini çizgisiz düz tüylere bırakmış. Ceresi pembe değil, kızışmış; koyu mavi. Ayaklarında hafif yaşlılık izleri de görülüyor, çizgiler belirgin. İrisin içindeki gri halka oluşumuna da bakarak daha net tahminler yapılabilir. Ancak bende bu şekilde 2 yaş civarı yahut büyük zannediyorum. Bir dahakine alırken ceresine bakın, kafa tüylerine ve ayaklarına da bakın. Kandırılmayın.
peki bu saatten sonra nasıl bir yol izlemeliyim ilk defa kuş aldım oda büyük çıktı

Aldığınız petshop mu üretici mi kimse onu arayıp "Ya sen hiç mi utanmıyor musun 1.5-2 yaşında kuşu 35 günlük diye satmaya, Hiç mi vicdan kalmamış sende" diyerek işe başlayın. Amacınız ele alıştırmak evcilleştirmekse bu yaşta bir kuş için çok zor bu saatten sonra. Tekrar iade edin.

Aldığınız petshop mu üretici mi kimse onu arayıp "Ya sen hiç mi utanmıyor musun 1.5-2 yaşında kuşu 35 günlük diye satmaya, Hiç mi vicdan kalmamış sende" diyerek işe başlayın. Amacınız ele alıştırmak evcilleştirmekse bu yaşta bir kuş için çok zor bu saatten sonra. Tekrar iade edin.
ele omuza alıştı hatta şu anda konuşmayada çalışıyor kuş bir aydır bende daha yeni öğrendim büyük olduğunu eminönünden aldım kuşu

Ne olur ne olmaz, gözünün resmini net bir şekilde şeker misiniz? İristeki halka oluşumuna bakalım, beyaz mı gri mi diye.

Evet, gerçekten büyük bir kuş dediğimiz gibi.

Bu kuş gerçekten 1ay önce gelip 1 ay içerisinde ele omuza alışıp konuşmaya bile çalışıyorsa büyük başarı. Belkide daha öncesinde birindeydi ve eğitim görmüştü o da olabilir. Ama kesinlikle 3-4 aylık bir kuş değil.

yanına eş almam gereklimi kaç yaşında olmalı yumurta olursa nasıl yavrulara bakmalıyım bir bilgi verebilirmisiniz
Ayneni alablirsiniz kuşunuz buna hazır. Dişiyi alacağınız ere gidin ama kızgın bir dişi alın, yavr vermesinler size. Boş bir kafeste deneyin. Kuşunuzun yanına önce 1 adet dişi atın, anlaşıyorlar mı bakın. Anlaşmazlar ise 1 adet dişiyi anlın, başka 1 adet dişi atın. Anlaşanı bulana kadar bu şekilde devam edin. Sonrası zaten gelir.

Geri