Muhabbet Kuşumun Cinsiyeti Nedir ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Rex
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rex

Yeni Üye
Muhabbet Kuşum var 6 aylık 25 günlük iken almıştım sizce kuşum dişimi erkekmi birde

kuşumun güvenini kazanıyorum geliyor oynuyor sevdiriyor kendini bi süre sonra ıssırıyor güvenini kaybediyor
sürekli elimde yem veriyorum güvenini kazanıyorum ondan sonra yine güvenini kaybediyor ıssırdığı zaman şşşş diye kızıyorum onunun yanlış olduğunu bilsin diye. muhabbet kuşum hep böyle ne yapmalıyım yardım ederseniz çok sevinirim ?
20161204_113332.jpg
20161204_113343.jpg
20161204_113345.jpg

Kuşunuz dişi.Dişinin güvenini kazanmak,evcilleştirmek zordur.Bu kadar kendini sevdirmesi bile güzel bişi:) Yanlış bişi yaptıgında kızın aynen,ya da kafese kldırın.Bunun yanlış oldugunu anlasın ama onu sevdiğinizi hissetirmeye de devam edin.Dişiler kemirgen olduğundan ara ara devam edebilir maalesef ama en azından sizi ısırmasa bu da bişi:p Güle güle büyütün

kuşumu söyle tanımlayayım kafese elimi soktuğumda parmapıma geliyor ama parmağıma gelip ıssırıyor dışarı çıkardığımda ısıırmayı bırakıyor kafese parmağımı soktuğumda ise geliyor ıssırmıyor yalıyor yani masaj yapıyor gibi bişey ben onu gözünün altını seviyorum oda bana masaj yapıyor oyle diyim ama kafese elimi soktuğumda ıssırıyor başka hiç bir türlü ıssırmıyor bu ıssırması geçermi böyle elimde yem versem çünkü bi ara sabah arabayla biryere ama kafesi sıkı tutuyordum hiç sallanmıyordu giderken bana bayağı güvenini kazanmıştı elime gliyordu asla ıssırmıyordu asla ama aksam arabayla giderken hırka vardı üsütnü örtüm üşümesin diye birde çok sallanmıstı kafesi ondan korkup güvenini kaybetmiş olabilirmi ?
sürekli elimde yem verse tekrar tamamen kazanabilirmiyim güvenini ??
Not: Cevap Verirseniz Çok teşekkürler

Geri