Muhabbet Kuşumun Ayakları Tüle Takiliyor

FarukTaha

Meraklı Üye
Arkadaşlar ben yaklasık 10 gun once bebek(en fazla 2 aylik) bir muhabbet kusu aldim. Hala tam olarak alisamadi.
Sıkıntisi ise ayaklarinin tule takilmasi. Ayrica ben kurtarmaya calisinca elimi siddetli bir sekilde isiriyor. Benim yaptigimi saniyor.avuclayip parmaklarimi kapatinca da ayni siddetle isiriyor. Tirnaklari çok uzun tahta tunegi yok.
Tırnakları için ne yapmaliyim.ayrica elime nasıl alıştırabilirim.Son olarak da genelde kanadının altını ısırıyor. Ayaklarını geri çekiyor.Tüylerini titretiyor. Normal mi?

Arkadaşlar ben yaklasık 10 gun once bebek(en fazla 2 aylik) bir muhabbet kusu aldim. Hala tam olarak alisamadi.
Sıkıntisi ise ayaklarinin tule takilmasi. Ayrica ben kurtarmaya calisinca elimi siddetli bir sekilde isiriyor. Benim yaptigimi saniyor.avuclayip parmaklarimi kapatinca da ayni siddetle isiriyor. Tirnaklari çok uzun tahta tunegi yok.
Tırnakları için ne yapmaliyim.ayrica elime nasıl alıştırabilirim.Son olarak da genelde kanadının altını ısırıyor. Ayaklarını geri çekiyor.Tüylerini titretiyor. Normal mi?
Ben kafesi streç film ile sarıyorum. Sonra tül geçiriyorum. Tül ile ayakları temas etmesini önlüyorum. Tül toz tuttuğu için haftada bir kez tülü çırpıp tozunu alıyorum. Streç filmi de kafesi temizlerken değiştiriyorum. 1 ayda bir kafesi temizliyorum. Ben bu şekilde kullanıyorum. Uygun görürseniz sizde deneyebilirsiniz..

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya yağmur arkadaşın dediği gibi yapın. Yada tül kullanmayın. Yoksa size zor alışır.

Geri