Muhabbet kuşumun ayağı kanıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan G.Gamze
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

G.Gamze

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun ayağinda ki künyeyi (bilezik kelepçe vs .) Çıkarma işleminde ayağını kanattilar . 6 saat olacak nerdeyse ama hala kanama var sanki . Teramiycin göz merheminden sürdük . Şuan da uyumuyor ve topalliyo gagasından destek alarak hareket sağlıyor . Kendisi daha yavru henüz çok küçük ve yeni çıkmış sanırım yuvadan .lütfen yardım eder misiniz şuan başka ne yapabilirim yarın sabah veterinere goturcem ama şuan da çok üzülüyorum onun için yapabileceğimiz bı şey var mı ? Şimdiden teşekkür ederim yardımınız için .

Resim yükler misiniz? Hizliresim.com yükleyip link paylaşabilirsiniz ya da resmin ekran görüntüsünü alıp atabilirsiniz.

Resim yükler misiniz? Hizliresim.com yükleyip link paylaşabilirsiniz ya da resmin ekran görüntüsünü alıp atabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim öncelikle ,yönlendirmeniz ve yardımınız için . Şuan uyuyor lamba sönük flaşdan ötürü korkup uyanmasından tedirginim . Hala ayağını havada tutuyor ve hafif karnına doğru çekmiş . Ama mesela diğer kuşum da ayağını kıvırıyor içe doğru .Bunda ise ayağını kıvırmamış açık bı şekilde havada tutuyor temas etmiyor salincagina . Kırık vs . Durum olusmamistir demi acıdıgindan ötürü mü öyle yapiyordur acaba

Çok teşekkür ederim öncelikle ,yönlendirmeniz ve yardımınız için . Şuan uyuyor lamba sönük flaşdan ötürü korkup uyanmasından tedirginim . Hala ayağını havada tutuyor ve hafif karnına doğru çekmiş . Ama mesela diğer kuşum da ayağını kıvırıyor içe doğru .Bunda ise ayağını kıvırmamış açık bı şekilde havada tutuyor temas etmiyor salincagina . Kırık vs . Durum olusmamistir demi acıdıgindan ötürü mü öyle yapiyordur acaba
Rica ederim, ne demek. Makas bacağını ağır zedelemediyse ya da sert hareketler yapmadıkları sürece kırık olduğunu sanmıyorum. Canı acıdığı için parmaklarını kapatamıyordur. Kanama devam ediyorsa kan damlıyorsa mısır unuyla baskı yaparak kanı durdurabilirsiniz. Fucidin, terramycin gibi antibiyotikli kremler sürüp elinizle yavaş yavaş masaj yaparsanız rahatlayacaktır. Sabah/akşam çok nazik yapabilirsiniz faydası olur. Tüneğe çıkmak için ısrar etmiyorsa kafes tabanına havlu koyup kendini zorlamadan yatması onun için daha iyi olur. Kaliteli bir B vitamini takviyesi yapabilirsiniz sinirlerine iyi gelir.

Rica ederim, ne demek. Makas bacağını ağır zedelemediyse ya da sert hareketler yapmadıkları sürece kırık olduğunu sanmıyorum. Canı acıdığı için parmaklarını kapatamıyordur. Kanama devam ediyorsa kan damlıyorsa mısır unuyla baskı yaparak kanı durdurabilirsiniz. Fucidin, terramycin gibi antibiyotikli kremler sürüp elinizle yavaş yavaş masaj yaparsanız rahatlayacaktır. Sabah/akşam çok nazik yapabilirsiniz faydası olur. Tüneğe çıkmak için ısrar etmiyorsa kafes tabanına havlu koyup kendini zorlamadan yatması onun için daha iyi olur. Kaliteli bir B vitamini takviyesi yapabilirsiniz sinirlerine iyi gelir.
Sanırım biraz zorlamış çıkarırken ve zor çıkarmış galiba . Şuan uyuyor umarım canı çok acımıyordur ve İnşallah bir şey olmamıştır . Çok teşekkür ederim gerçekten Allah razı olsun bu saatte ilgilendiniz .

Sanırım biraz zorlamış çıkarırken ve zor çıkarmış galiba . Şuan uyuyor umarım canı çok acımıyordur ve İnşallah bir şey olmamıştır . Çok teşekkür ederim gerçekten Allah razı olsun bu saatte ilgilendiniz .
İncinmiştir yüksek ihtimalle. Bir kaç güne dediklerimi de uygulayabilirseniz geçecektir. Farklı bir durum gözlemlerseniz konuyu güncelleyin. Rica ederim, Allah hepimizden razı olur inşallah🙏🏻 Miniğin kısa zamanda iyileşmesi dileğiyle geçmiş olsun💐

İncinmiştir yüksek ihtimalle. Bir kaç güne dediklerimi de uygulayabilirseniz geçecektir. Farklı bir durum gözlemlerseniz konuyu güncelleyin. Rica ederim, Allah hepimizden razı olur inşallah🙏🏻 Miniğin kısa zamanda iyileşmesi dileğiyle geçmiş olsun💐
Mutlaka uygulayacağım.
İnşallah en kısa sürede toparlar .Çok teşekkür ederim tekrardan 🙏
Hayırlı akşamlar...

GÜNCELLEME : Maalesef ayağı kırılmış. Veteriner sabitledi ,ayagından çıkarmaması içinde tüyünden de bantladı. 10-15 günlük bir sürecimiz var . Veterinerin önerdiği şekilde kafesten aldık ( tellere tırmanmaya çalışmasın dıye ayağını daha çok zorlarmış o durumda) ve diğer kuşumuzdan ayrı oda da bakıyoruz sesini vs. duymasın diye psikolojik olarakta kötü olurmuş daha yavru olduğu için ... Kuşlarda iyileşmenin çok olmadığını belirtti hareketli ve kemik yapıları ince olduğu için. Şuan adını hatırlayamadığım pembe renkli bi vitamin verdi şırıngaya çekip. Onuda iki damla olacak sekilde sulugunda kullancaz günlük değiştirerek.
WhatsApp Image 2021-12-17 at 11.10.17.jpeg
WhatsApp Image 2021-12-17 at 11.11.40.jpeg
WhatsApp Image 2021-12-17 at 11.10.28.jpeg

Bileziği neden çıkartmak istediniz amaç neydi ?

Gidip bileziği olmayan bir kuş alsaydınız..

GÜNCELLEME : Maalesef ayağı kırılmış. Veteriner sabitledi ,ayagından çıkarmaması içinde tüyünden de bantladı. 10-15 günlük bir sürecimiz var . Veterinerin önerdiği şekilde kafesten aldık ( tellere tırmanmaya çalışmasın dıye ayağını daha çok zorlarmış o durumda) ve diğer kuşumuzdan ayrı oda da bakıyoruz sesini vs. duymasın diye psikolojik olarakta kötü olurmuş daha yavru olduğu için ... Kuşlarda iyileşmenin çok olmadığını belirtti hareketli ve kemik yapıları ince olduğu için. Şuan adını hatırlayamadığım pembe renkli bi vitamin verdi şırıngaya çekip. Onuda iki damla olacak sekilde sulugunda kullancaz günlük değiştirerek.Ekli dosyayı görüntüle 60487Ekli dosyayı görüntüle 60487Ekli dosyayı görüntüle 60487Ekli dosyayı görüntüle 60488Ekli dosyayı görüntüle 60489
Oldukça üzüldüm kırıldığına. 15 günlük sürede hareketlerini biraz kısıtlayabilirseniz toparlayacaktır. Vitamini ve ilgiyi eksik etmeyin. Çok geçmiş olsun 🙏🏻

Bileziği neden çıkartmak istediniz amaç neydi ?

Gidip bileziği olmayan bir kuş alsaydınız..
Ahmet bey öncelikle iyi akşamlar . Birincisi bilezigi biz çıkartmak istemedik kuşcumuzun onerisiydi ayağına ağırlık yapmasin cikartiyim isterseniz dedi bizde ağırlık dediği için ve küçük olduğu için kabul ettik . Bunda ki tek amaç bilmediğimiz için bilen birinin de ağırlık kavramını kullandığı için kabul etmemizi . bileziğin olup olmaması sorun değildi dediğim gibi . Sizce bunda ne tür farklı bı amaç olabilir . Bence biz insanlar olarak duygusal varlıklar olduğumuz için ve direk duygusal bağ kurduğumuz için bu konularda hassaslasiyoruz dilerim aynı hassasiyeti sizde öneri sunarken kullanirsiniz. Biz hayvan almıyoruz ailemize yeni bı birey katıyoruz küçücük kendini ifade edemeyen dilsiz derdini anlatamayan bir bebeğin bu hale geldiği için ne kadar üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim . İyi akşamlar .

Oldukça üzüldüm kırıldığına. 15 günlük sürede hareketlerini biraz kısıtlayabilirseniz toparlayacaktır. Vitamini ve ilgiyi eksik etmeyin. Çok geçmiş olsun 🙏🏻
Çok teşekkür ederim . Bizde çok üzgün ve kızgınız . Yeni bı alan oluşturduk onun için sürekli de yanındayım oldukça hassas ve alakalı davrancaz inşallah iyi olur gerçekten insanliginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim tekrardan Allah razı olsun

Çok teşekkür ederim . Bizde çok üzgün ve kızgınız . Yeni bı alan oluşturduk onun için sürekli de yanındayım oldukça hassas ve alakalı davrancaz inşallah iyi olur gerçekten insanliginiz ve yardımınız için çok teşekkür ederim tekrardan Allah razı olsun
Elimizden geleni yapıyorsunuz, toparlayacağına eminim miniğin🙏🏻 Elimden geleni yapmaya çalıştım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, Allah sizden de razı olsun💐

Ahmet bey öncelikle iyi akşamlar . Birincisi bilezigi biz çıkartmak istemedik kuşcumuzun onerisiydi ayağına ağırlık yapmasin cikartiyim isterseniz dedi bizde ağırlık dediği için ve küçük olduğu için kabul ettik . Bunda ki tek amaç bilmediğimiz için bilen birinin de ağırlık kavramını kullandığı için kabul etmemizi . bileziğin olup olmaması sorun değildi dediğim gibi . Sizce bunda ne tür farklı bı amaç olabilir . Bence biz insanlar olarak duygusal varlıklar olduğumuz için ve direk duygusal bağ kurduğumuz için bu konularda hassaslasiyoruz dilerim aynı hassasiyeti sizde öneri sunarken kullanirsiniz. Biz hayvan almıyoruz ailemize yeni bı birey katıyoruz küçücük kendini ifade edemeyen dilsiz derdini anlatamayan bir bebeğin bu hale geldiği için ne kadar üzgün olduğumuzu bilmenizi isterim . İyi akşamlar .
Kuşçunun hatası veya değil bilginiz olmadan kuş almışsınız ve sonuç orta da ben öneri sunarken veya yönlendirme yaparken gayet hassas davranıyorum aksini iddia eden bir kullanıcımız da olmadı..

Kuşçunun hatası veya değil bilginiz olmadan kuş almışsınız ve sonuç orta da ben öneri sunarken veya yönlendirme yaparken gayet hassas davranıyorum aksini iddia eden bir kullanıcımız da olmadı..
Ahmet bey , üretici veya veterinerlik mezunu değilim . Nasıl ki burada sizlerin bilgisine güveniyorsak aynı durumda da 15 yıllık üretici yapana güvendik . Sonuç orta da derken de bu durumda bilgisizliğimizden ötürü siz veya başkasi kimse yargılama tutumunda bulunamaz. Bu tutumu girdiğinizden ötürü zaten hassasiyet kavramından bahsettim . Ve dediğiniz gibi sonuç orta da cevabinizda . Aksini iddia edecek durum olmamıştır belki o şekilde cavap vereceğiniz baktığım zaman genelde kuşun doğal durumundan kaynaklı sorunlar olmuş o şekilde cevaplandirmalarda bulunmussunuz sizin tabirinizle ne kadar izah da etmeye çalışsam da bizden kaynaklı olduğunu düşündüğünüz için tutumunuz ortada . Dediğim gibi üretici veya veteriner değilim . 15 yıllık ureticilik ve esnaflık yapan birinden bahsediyorum . Daha fazla uzatmaya gerek yok . Yine de teşekkür ederim . İyi günler .

Geri