Muhabbet Kuşumun Ayağı İncindi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Talha
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Talha

Yeni Üye
Merhabalar konu başlığında bahsettiğimi gibi ayağı incindi.,(Aşağıda fotoğraf benim kuşum değil)
Aşağıdaki kuş gibi ayağı kafes de böyle duruyor.İncinmiş ayağı kalkmış şekilde.(Hareket etmediği zamanlarda böyle duruyor.) Yeme inerken veya karşı tüneğe geçerken incinmiş ayağını kullanabiliyor.

upload_2018-1-14_19-15-3.png

Bide ayağında şişlik oluşmuş biraz.Fotoğrafını çekemiyorum ama aşağıdaki kuş da gösterdiğim bölgede biraz şişlik oluşmuş.Ne yapabilirim ? Ne tavsiye edersiniz ?
11.png

yardım edecek biri yok mu ? herkesin başına gelebilecek bir durum , yardım edin

Aynen ya bir yardım edecek yok mu koskoca forumda ?

Kuşunuzun kafesinde bulunan tünelleri çıkartın kafesi temizleyip sulugu ve yemliği tabana koyun kusunuz tunekte durmak zorunda kalmasın ilk yardımda bunları yapabilirsiniz mümkünse en kısa sürede bir veterinere götürün incinme mi kırık mi anlaşılsın. ((((terramycin krem yada avipom merhem
sargı için ince bez (pamuk da olur)
kağıt bant
pamuk veya pamuklu kulak çubuğu

pamuk veya pamuklu kulak çubuğunu alın ve terramycin krem sürün kuşun ayağını hareket ettiremeyeceği şekilde tutun ve her yerine terramycini sürün ve bezi sarın fazla sıkı olmasın ve kağıt bant ile bantlayın ilk yardım bitti.))) Parantez içi alıntıdır.İnsallah kısa zamanda iyileşir.

Bugün götüreceğim.sanki yavaş yavaş iyileşiyor gibi ayağını artık daha az kaldırıyor ve şişliği azalmış gibi ama yinede bir veterine götüreceğim :)

Geri