Muhabbet kuşumun üstüne elimi koydum....

hakanKara66

Yeni Üye
Sevgili dostlarım bugün pazar ve elimde bi araç yok kuşumu bi petshopa veterinere götüremiyorum ama zor durumda kalırsam yürüyerekte olsa acık biyer aramak için götürücem o yüzden sizden gelen cevaplar cok önemli hiç birşey bilmedigim için sabah 8 den belli internette arıyorum bişey bulamadım kuşum 3 aylık muhabbet kuşu erkek kapı koluna cok alısık orada duruyodu karanlıkta onu ggörmedim birşeye sinirlenmiştim sinirle kapı kolunu açınca elime geldi acı acı öttü kaçtı odada biraz döndü sonra sürekli tünedigi yere yine kondu nekadar şiddetli tuttum bilmiyorum neresini tuttum bilmiyorum sadece elimin içinde kaldı ne zarar verdim bilmiyorum abi ilk belirtileri baya korkmuş şaşırmıştı afallamıştı arada boynunu indir kaldır yapıyodu kusma pozisyonunda sürekli uyukluyo gibi böyle sersemgibi duruyo hiç yem yemedi sabah 5 e kadar basında bekledim şuan yeminin üstüne vitaminini döküp ıslatıp az az yedirmeye calısıyorum aç yemek istiyo ama yemi agzına alıp evirip cevirip geri düşürüyo bazen kırıyo bazen cıkarıyo çok az yiye bilyior abi elime yemi alıp 15 20 dakka elimde bekletiyorum 15 20 tane yem anca yiyebiliyor ne yapıyım bana bi akıl verin lütfen

abi 3 dakada bi yenile yapıyorum sayfayı hadi nolur bi anlayan cıksın ya kuş benim elimden genelde kaçardı elimi uzatınca takıldıgı yerde duruyosa gelmezdi severdi orayı simdi elimden kaçacak mecali yok gibi davranıyo elime gelyio sürekli oturdum beraber gözlerine bakıyorum dayanamıyorum gözünüzü seviyim bi bakın ya bu benim canımın içi ilk göz agrım iyleştirelim boncugu arkadaşlar

abi 3 dakada bi yenile yapıyorum sayfayı hadi nolur bi anlayan cıksın ya kuş benim elimden genelde kaçardı elimi uzatınca takıldıgı yerde duruyosa gelmezdi severdi orayı simdi elimden kaçacak mecali yok gibi davranıyo elime gelyio sürekli oturdum beraber gözlerine bakıyorum dayanamıyorum gözünüzü seviyim bi bakın ya bu benim canımın içi ilk göz agrım iyleştirelim boncugu arkadaşlar
Şırınga ile elle besleme maması yapın yumurta sarısı bebe biskuvisi mısır unu onu direk kursaga verin kuş kendini toplasın içine bir damla vitamin ekleyin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şırınga ile elle besleme maması yapın yumurta sarısı bebe biskuvisi mısır unu onu direk kursaga verin kuş kendini toplasın içine bir damla vitamin ekleyin

abi ben hiç kursaga yem vermedim şırınganın ucuna bi hortum takıp kursaga sokuyolar onu ben hiç yapmadım nasl yapıcam

Kuş zaten yetişkin bir elle besleme aparati alin onla daha kolay olur yada serum lastiği kusa göre sağ tarafdan girin kursaga elle kontrol edin kursağına girdiğine eminseniz verin mamayi

şimdi çıkıp bi şırınga bi serum hortumu bulucam hiç yapmadım ama eminde degilim abi gagasına baktım üst gagasında bi kavlama gibi bişey olmus yani tırnak mantarı gibi aynı dünki olaydan sonra olmus acaba gagası kapı koluna takıldıda incindi mi o yüzdenmi yiyemiyor yemi agzına alıyo şağırdatıyo çıt çıt ettiriyo ama kırıp içini yiyemiyo yalıyo düşürüyo sonra kırdıgıda oluyo kabuksuz yem veriyorum onu yemiyo ama bu yemleri sulandırsam vitaminle veya su ile nemlendirsem kolay kabugu kırılacak sekilde versem yermi birde yemi vitaminle karıyorum yani avuç içi kadar yeme 4 5 damla vitamin damlatıyorum karıyorum ıslatıp veriyodum bi zararı olurmu vitaminin suylamı ıslatıyım ben kursagına hortum sokma taraftarı degilim abi bilen birine yaptırmam lazım oda sultanbeylide nerde bulucam insan evladını düzgünce yapıcak

Gelişmeleri yazın. Anlatılan beslemeyi yaptınız mı?

gözlemliyorum kardeşim yerini degiştirirsem canlanıyo elimi uzatırsam ucuyo ama sürekli tünedigi cam önü var orada bırakırsam uyukluyo kuşumu ilk defa kafasını sırtına cevirip uyurken gördüm ne gece ne gündür öyle uyumazdı bu uyuma şekli normal biliorum ama öyle durmazdı hiç yemide vermeye calısıyorum ama yemiyo kıvırcık koydum benden ürkmesin diye önüne bekliyorum öyle kuşun seside kısılmış gibi aynı kafese koydum güneşe çıkardım dısarı normalden biraz daha kısık bir sesle ötdü

şimdi çıkıp bi şırınga bi serum hortumu bulucam hiç yapmadım ama eminde degilim abi gagasına baktım üst gagasında bi kavlama gibi bişey olmus yani tırnak mantarı gibi aynı dünki olaydan sonra olmus acaba gagası kapı koluna takıldıda incindi mi o yüzdenmi yiyemiyor yemi agzına alıyo şağırdatıyo çıt çıt ettiriyo ama kırıp içini yiyemiyo yalıyo düşürüyo sonra kırdıgıda oluyo kabuksuz yem veriyorum onu yemiyo ama bu yemleri sulandırsam vitaminle veya su ile nemlendirsem kolay kabugu kırılacak sekilde versem yermi birde yemi vitaminle karıyorum yani avuç içi kadar yeme 4 5 damla vitamin damlatıyorum karıyorum ıslatıp veriyodum bi zararı olurmu vitaminin suylamı ıslatıyım ben kursagına hortum sokma taraftarı degilim abi bilen birine yaptırmam lazım oda sultanbeylide nerde bulucam insan evladını düzgünce yapıcak
Bir pet shopa başvurun o zaman

gözlemliyorum kardeşim yerini degiştirirsem canlanıyo elimi uzatırsam ucuyo ama sürekli tünedigi cam önü var orada bırakırsam uyukluyo kuşumu ilk defa kafasını sırtına cevirip uyurken gördüm ne gece ne gündür öyle uyumazdı bu uyuma şekli normal biliorum ama öyle durmazdı hiç yemide vermeye calısıyorum ama yemiyo kıvırcık koydum benden ürkmesin diye önüne bekliyorum öyle kuşun seside kısılmış gibi aynı kafese koydum güneşe çıkardım dısarı normalden biraz daha kısık bir sesle ötdü
O uyuma şekli normal evet. Uçmasında yürümesinde falan sıkıntı yok anlaşılan. Paniklemiş olabilir.

elinize kolunuza saglık abi ne diyim pek bişey yapamadık ama en azından derdimi dinlediniz :) kuşum çok şükür bi sıkıntısı yok gibi çıktım bütün sultanbeylide petshopcuları gezdim hiç biri bişey anlamıyo kuşu götüremedim gittim şırınga felan aradım petshoplarda yok eczanede bulamadım açık döndüm dolaştım en son bi bakkaldan kutu aldım annesi ile babasının yanına götürdüm onların yeni yavrular var dışladılar ama o çok sevindi oynadı uçtular birlikte felan biraz koklaştılar onların yanında sahibi yavruları için bi mama yapıyo bebe bisküvisi yumurta kabugu içi felan havuçlu bişey böyle ondan yer diye oraya götürdüm inşallah o mamadan yer kuş yemi agzına alıyo tek tük kırıyoda ama serii serii eskisi gibi dolu dolu yemiyo o mama yumusak kırmasına gerek yok direk yutuyo inşallah o ona iyi gelir bi 3 5 gün kalsın orada

geçmiş olsun. böyle ani şeyler muhabbetleri strese sokabiliyor. biraz da canı acımışsa bence gösterdiği davranış normal. dış görünüşünde bi farklılık yoksa bi kaç güne eski haline döner diye düşünüyorum.sevginizi ilginizi eksik etmeyin yeterli.

geçmiş olsun. böyle ani şeyler muhabbetleri strese sokabiliyor. biraz da canı acımışsa bence gösterdiği davranış normal. dış görünüşünde bi farklılık yoksa bi kaç güne eski haline döner diye düşünüyorum.sevginizi ilginizi eksik etmeyin yeterli.
inşallah bu başka benim için her havanı severim ama bu arkadaşımın kuşlarının ilk yavrusu yumurtasının başını bekledim çıktı tüylensin büyün diye 1 ay bekledim kendi gözlerimin önünde dogdu büyüdü ilk göz agrısı bu yerim onun agzını gözünü ben bide tatlı varya masum masum bakışları şapşal şapşal hareketleri ahh ahh

NoT: özür dilerim ismine bakmadan yazmıştım mesajı.

Son düzenleme:
Geri