Muhabbet kuşumda ne hastalığı var

Zuhalebru

Yeni Üye
Merhabalar
Muhabbet kuşum 1 haftadır hasta farkettiğim günden 1 gün sonra veterinere götürdüm parazit dedi ilaç verdi geçmedi birdaha götürdüm ishal ilacı ve vitaform verdi fakat bir türlü iyileşmiyor.Sürekli uyuyor kabarık oturuyor arada gagasını havaya kaldırıyor kuyruğu yukarı aşağı oynuyor titriyor geviş getiri gibi gagasını gocırdatıyor dışkısı bir normal bir ishal .sabah öterek uyanıyor dışarı çıkmak istiyor çıkınca hemen elimde uyuyor yardım rica ediyorum ne yapabilirm başka siteye yeni üye oldum yardımcı olursanız sevinirim bu arada kuşum 2,5 aylık

Kuşun genel görünümlü fotoğrafını ve dışkı fotoğrafını paylaşın yardımcı olalım dışkıyı beyaz peçete üzerine dışkıladığı an çekip atın

Merhabalar
Muhabbet kuşum 1 haftadır hasta farkettiğim günden 1 gün sonra veterinere götürdüm parazit dedi ilaç verdi geçmedi birdaha götürdüm ishal ilacı ve vitaform verdi fakat bir türlü iyileşmiyor.Sürekli uyuyor kabarık oturuyor arada gagasını havaya kaldırıyor kuyruğu yukarı aşağı oynuyor titriyor geviş getiri gibi gagasını gocırdatıyor dışkısı bir normal bir ishal .sabah öterek uyanıyor dışarı çıkmak istiyor çıkınca hemen elimde uyuyor yardım rica ediyorum ne yapabilirm başka siteye yeni üye oldum yardımcı olursanız sevinirim bu arada kuşum 2,5 aylık
Bnm ki de böyle hareketler yapıyordu sonradan hareketlendi sabır isi vitamin verdim olmadı ishal ilacı verdim olmadi smdi antibiyotik tedavisine başladık ama senin kusunun bi rahatsizligi var belli ileri boyuta gitmeden elinden geleni yap foto video ve dışkı paylaşarak burdaki arkadaşlar yardimci oluyolar geçmiş olsun

Kuşun genel görünümlü fotoğrafını ve dışkı fotoğrafını paylaşın yardımcı olalım dışkıyı beyaz peçete üzerine dışkıladığı an çekip atın
Dışkısı bazen resimdeki gibi bazen sıvı oluyor:( yeme ve içmesinde sorun yok

Ekli dosyalar

• 0E8B408B-0E65-4DB2-A0BD-B24F4C6B2F85.jpeg
    0E8B408B-0E65-4DB2-A0BD-B24F4C6B2F85.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 24
  • E0EF0E7E-CBFB-459B-8B96-301154541283.jpeg
    E0EF0E7E-CBFB-459B-8B96-301154541283.jpeg
    215.5 KB · Görüntüleme: 27
  • 4F265437-E9B9-45AF-977B-927D7A358445.jpeg
    4F265437-E9B9-45AF-977B-927D7A358445.jpeg
    215.5 KB · Görüntüleme: 24
  • DF5AF3FA-F6C4-49E3-BBC1-99D94903930A.jpeg
    DF5AF3FA-F6C4-49E3-BBC1-99D94903930A.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 22
  • 7C2F440D-CC3C-4370-B54A-8EDE196A6710.jpeg
    7C2F440D-CC3C-4370-B54A-8EDE196A6710.jpeg
    299.5 KB · Görüntüleme: 25
Dışkısı bazen resimdeki gibi bazen sıvı oluyor:( yeme ve içmesinde sorun yok
probiyotik takviyesi yaptınız mı? göğüs kemiğine bakın keskinleşme var mı? derisinde morarma var mı?

probiyotik takviyesi yaptınız mı? göğüs kemiğine bakın keskinleşme var mı? derisinde morarma var mı?
Probiyotik hakkında bilgim yok o yüzden vermedim şu an sadece kuyruğu tirriyor ve kabarık duruyor onun dışında bu göğsünde vs birşey yok gibi görünüyor

bence var gibi kuşunuzu elinize alıp kontrol edin göğüs kafesinin ortasındaki kemiği tüyleri üfleyerek ve dokkunup kontrol edin bıçak sırtı gibi keskinleşip dokunduğunuzda hissedersiniz

2nr0oz4.jpg

göğüs kafesi bu şekilde keskinleşir derisinde de morarma var mı kontrol edin

Peki varsa ne yapmam gerekir :(
çok keskin ise tedavi yöntemine başlarız şuanki aşama sadece muayene kontrol amaçlı tedirgin olacak birşey yok zaten normal seviyede ele geliyor olması açlıktan da olabilir keskin ve çok belirgin şekilde olması durumunda tedavi gerektirir telaş etmeyin sadece kontrol amaçlı bu

çok keskin ise tedavi yöntemine başlarız şuanki aşama sadece muayene kontrol amaçlı tedirgin olacak birşey yok zaten normal seviyede ele geliyor olması açlıktan da olabilir keskin ve çok belirgin şekilde olması durumunda tedavi gerektirir telaş etmeyin sadece kontrol amaçlı bu
Yemesinde içmesinde hiçbir problem yon hatta çom güzel yiyor belki fazla bile

Derhal petshoptan cocsigeel isimli ilaçtan alın ve yarım suluğa pirinç tanesinden biraz daha büyük miktarda katarak 5 gün tedavi edin. Mesajımı görür görmez ağzına 3-4 damla limon damlatın. İlacı almaya gittiğinizde suluğunu çekin ki susasın. İlaç gelir gelmez taze ilaçlı su içsin diye. Bulamazsanız evzaneden ornidazol veya metronidazol etken maddeli bir ilaç alın. Biteral , flagyle vs olabilir.

Geri