muhabbet kuşumda buyuk dışkı

ahmetbrn

Yeni Üye
Hy0mIQ5qMdV.jpg

arkadaslar şimdiye kadar böyle birşey yoktu ama dişi kuşumun dışkısı sıkışmış ne yapmalıyım ve normale göre buyuk bir diski sanırım.ne anlam ifade ediyor bu

Kabızlık veya bir sindirim sıkıntısı yaşıyor. Ağzına bir damla zeytin yağı damlatın yuttuğundan emin olun. Ayrıca sularına probiyotik katın. Anormal bir durum farkederseniz danışın.

bunun eş tutmayla bir alakası yoktur değil mi çünkü sürekli kur yapıyorlar birbirlerine yuvalık takmadim ama

Yumurtası olan dişi kuşlar büyük dışkı yaparlar normalde. Ama bu dışkı tüye yapışmaz. Sizin kuşta kabızlık var büyük ihtimalle.

anladım hocam peki eş tutmaları için ne yapılabilir sizce yavru almak istiyorumda kuslarimdan yuvalik takmam bir sorun yaratmaz değil mi sürekli kur yapiyorlar birbirlerinin kafasini oksayip yem veriyorlar

Ağzına 1 damla saf sızma zeytinyağı veyahut bebe d vitamini damlatın. Poposunun içine de(kloak) 1 damla zeytinyağı damlatabilirsiniz. Poposunuda azıcık miktarda zeytinyağı ile ovabilirsiniz. Normalde dışkının popoya yapışmaması gerekir. Kuşunuz dişi ise poposunu kontrol edin yumurta olup olmadığına bakın,kanat ve kuyruklar düşük mü bakın.
Eğer yumurta yoksa 3 gün art arda her gün yenisini hazırlayarak probiyotikli su veriniz bu hafta. Beslenme programı nedir kuşun ne verdiniz en son?

şimdilik yem veriyorum normal yem yiyorlar ekstra olarak sularında vitamin var baska birsey yok yuvalikta yarin kedi kumuyla beraber takmayı düşünüyorum

Zeytinyağından sonra üç gün üst üste yarım suluğa mercimek tanesi kadar probiyotik verin

Temizlik açısından kullanılabilir olarak düşünülebilir fakat kuşun o kumdan yiyip yemeyeceğini garanti edemez kimse. Kum yerine daha güvenli yollar seçilmeli bence. Kekik taban malzemesi var mesela hem bir gıda hem de antibakteriyel bir ürün.

Geri