Muhabbet kuşum yutkunma haraketi yapıyor ve ard arda hapşırıyor

Waraioni

Yeni Üye
Bu konu hakkında hiç forum bulamadım o yüzden açmak istedim. 2 tane muhabbet kuşum var (dişi & erkek) ilk başlarda sadece dişi olan ard arda 7-8 defa hapşuruyordu daha sonra erkekte aynı şekilde hapşurmaya başladı şimdide yutkunma haraketi yapmaya başladılar bazen hiç yapmıyorlar bazen yapıyorlar anlamıyorum düzeliyorlar mı yoksa halsizlikten yapmayı mı bıraktılar. Gece uyurken dinliyorum nefeslerini garip bir ses çıkıyor nefes alırken hırıltı gibi yardımcı olabilir misiniz veterinere götürmek istemiyorum tanıdık petshoplara sorunca vitamin ver ceryanda tutma geçer dedi veteriner para tuzağı dediler ama gittikçe kötüleşiyor gibi hissediyorum.

Merhaba,
Veterinere gitmemek doğru değil. Bizler nasıl hasta olunca uzman birini yani doktor arıyor isek hayvanlar için de geçerlidir, gerektiğinde veterinerden yardım alınır. İyi veterinerler de mevcut gerçekten profesyonel olan.
Konuya gelirsek, hapşırmanın birden fazla nedeni olabilir. Ama önce dişi kuşun daha sonra erkek kuşun da hapşırdığını söylediniz, bulaşıcı bir hastalık olabilir, üst solunum yolu enfeksiyonu bulaşıcıdır, insandan hayvana,hayvandan insana, kuştan kuşa geçer. Bakteriyel enfeksiyonlarda antibiyotik kullanımı gerekir. Durum daha kötüleşmeden kanatlı (kuş) veterinerine götürmeniz onlar için yapacağınız doğru bir adım olur. Petsopçuların bir kısmı hayvan sağlığını önemsemez paraya bakarlar. Kuşlar alanında uzman olmayan bilgisiz kimseyi ciddiye almayın dediklerini de yapmayın, gelişigüzel ilaç asla kullanmayın.
Hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz, varsa.

Merhaba,
Veterinere gitmemek doğru değil. Bizler nasıl hasta olunca uzman birini yani doktor arıyor isek hayvanlar için de geçerlidir, gerektiğinde veterinerden yardım alınır. İyi veterinerler de mevcut gerçekten profesyonel olan.
Konuya gelirsek, hapşırmanın birden fazla nedeni olabilir. Ama önce dişi kuşun daha sonra erkek kuşun da hapşırdığını söylediniz, bulaşıcı bir hastalık olabilir, üst solunum yolu enfeksiyonu bulaşıcıdır, insandan hayvana,hayvandan insana, kuştan kuşa geçer. Bakteriyel enfeksiyonlarda antibiyotik kullanımı gerekir. Durum daha kötüleşmeden kanatlı (kuş) veterinerine götürmeniz onlar için yapacağınız doğru bir adım olur. Petsopçuların bir kısmı hayvan sağlığını önemsemez paraya bakarlar. Kuşlar alanında uzman olmayan bilgisiz kimseyi ciddiye almayın dediklerini de yapmayın, gelişigüzel ilaç asla kullanmayın.
Hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edebiliriz, varsa.
İstanbul/Gaziosmanpaşa tarafında oturuyorum veteriner tavsiyesine açığım

İstanbul/Gaziosmanpaşa tarafında oturuyorum veteriner tavsiyesine açığım

Avrupa Yakasındakiler

Vetform Veteriner Alternatif Tıp Merkezi,
Şirinvet Kuş Veteriner Kliniği,
Meydanpark Pet Kuş Veteriner Kliniği

Ben size Vetform Gözde hocayı öneririm. Ama Kağıthane'de kliniği.

Geri