Muhabbet kuşum yumurtlamiyor

ghosttrucker

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum 2 yumurta yaptı 4/5 gündür devamı gelmedi şişlik var popo kısmında hala follukta sürekli yatiyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz Video Link

Ya yumurta yapmayı kesti artık yapmayacak. Yada yumurta sıkışmış. Elinize alıp kontrol etmeniz gerekir. Sıkışma varsa bilen birinin müdahalesi gerekir.

Kuşun popo kısmı kalp gibi atıyor videoda görülüyor. Sıkışma varsa vakit kaybetmeden çıkarılması lazım. Ağzına 1 damla,popo deliğine(kloak) 2 damla saf sızma zeytinyağı damlatın, elinize de biraz zeytinyağı sürün kuşun poposuna 5 dakika nazikçe masaj yapın. Zeytinyağı kanalları açmak için.

Güvercin besleyen arkadaş kontrol etti ustam yumurta yok dedi ama anlamadım tam olarak

Dediğiniz gibi poposuna zeytinyağı masaj yaptım birazda zeytinyağı verdim ama çok sertlik yoktu

Sertlik yok muydu yoksa çok mu yoktu ? İkisi farklı şeyler. Eğer yumurta sıkışması varsa müdahale şart yoksa kuşu kaybedersiniz. Videoda var gibi duruyor. Dişi biraz kilolu ama belkide ondan öyle görünüyordur. Onu netleştirmeniz gerek.

Ustam bugün veterinere götürdüm tesbih tanesi büyüklüğünde yumurta kalmış gelismemis yani hepinize teşekkür ederim ilginiz için

Bu vitamin bitince daha geniş içerikli bir vitamin almanızı tavsiye ederim. Ayrıca probiyotik de kullanmaya başlayın mutlaka.

Birde muhabbet kuşum artık kuluckada durmuyor yumurtalar duruyor follukta neden acaba strese mi girdi

Geri