Muhabbet kuşum yumurtladıktan sonra göğüs tüyleri dökümleye başladı

Deniz-kuş00

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yumurladıktan sonra göğsünde böyle bir dökülme meydana geldi (kendi de yolmuş olabilir) ve göğüsü morarmaya başladı. Yaklaşık 1 yıldır tüy çıkmıyor. Neden olmuş olabilir ve ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• 165E8C38-7DD1-4CC1-A7E4-C6CF0A1D780F.jpeg
    165E8C38-7DD1-4CC1-A7E4-C6CF0A1D780F.jpeg
    2.5 MB · Görüntüleme: 115
  • 68B55CD3-93E7-4C53-981D-53192605A348.jpeg
    68B55CD3-93E7-4C53-981D-53192605A348.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 118
Kuşunuza bu süre zarfında sirkeli banyo ense damlası sulukda n sirke verdinizmi hiç mantar yada bit den kaynaklı deri hastalığı gibi duruyor çünkü

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşunuza bu süre zarfında sirkeli banyo ense damlası sulukda n sirke verdinizmi hiç mantar yada bit den kaynaklı deri hastalığı gibi duruyor çünkü

Hayır hiç vermedim. Yumurtladıktan sonra böyle bir şeyle karşılaştım daha sonra biraz biraz tüyleri çıkmaya başladı fakat sonra tekrar yumurtladığında tekrar tüy döktü. O süre zarfında hiç dokunmadım tekrar çıkar belki diye ama çıkmadı maalesef.

O zaman yapın

Veterinerden vilmectin , amino asitler içeren multivitamin ve probiyotik alın. Eczaneden de mantar kremi. İlk gün suyuna hem probiyotik hem vitamin katın. Ayrıca Vilmectin’i ense derisine ve tüy dökülen yerlerine kulak çubuğu yardımıyla bir miktar sürün. 7 - 10 fün sonra tekrarlayın. 4-5 gün üstüste probiyotik + vitamin sonra sürekli olarak sade probiyotik katın. Vitamini haftada 2 gün şeklinde devam edin. Ama probiyotik her gün katın mutlaka. Suyu her gün tazelenecek. Mantar kremini ise kelleşmiş yerlere ikinci günden itibaren günde iki kez 3 gün şeklinde sürün.
Mantar tedavisi de bittikten sonra fısfısa 1/3 oranında sirke katılmış su koyarak tüm vücudu iyice ıslanacak şekilde sıkın. 5 gün boyunca.
Probiyotik her gün verin düzelene kadar. Haftada 2 kez de vitamin. Ayrıca dışkı resmi de paylaşın.

Veterinerden vilmectin , amino asitler içeren multivitamin ve probiyotik alın. Eczaneden de mantar kremi. İlk gün suyuna hem probiyotik hem vitamin katın. Ayrıca Vilmectin’i ense derisine ve tüy dökülen yerlerine kulak çubuğu yardımıyla bir miktar sürün. 7 - 10 fün sonra tekrarlayın. 4-5 gün üstüste probiyotik + vitamin sonra sürekli olarak sade probiyotik katın. Vitamini haftada 2 gün şeklinde devam edin. Ama probiyotik her gün katın mutlaka. Suyu her gün tazelenecek. Mantar kremini ise kelleşmiş yerlere ikinci günden itibaren günde iki kez 3 gün şeklinde sürün.
Mantar tedavisi de bittikten sonra fısfısa 1/3 oranında sirke katılmış su koyarak tüm vücudu iyice ıslanacak şekilde sıkın. 5 gün boyunca.
Probiyotik her gün verin düzelene kadar. Haftada 2 kez de vitamin. Ayrıca dışkı resmi de paylaşın.
Çok teşekkür ederin. Fotoğrafı yarın paylaşacağım. :)

Valla biraz uzun ve meşakatli bir tedavi önerisi oldu ama başka çare yok :)

Çok sağlıklı duruyor aslında ötüyor ve hareketli. Sizin dediklerinizi de uygulayacağım inşallah verimli bir sonuç alırım :)

Ekli dosyalar

• A9BFBF7F-ABBE-4D15-8180-21F9C3A11135.jpeg
    A9BFBF7F-ABBE-4D15-8180-21F9C3A11135.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 82
Kafes temizliği de önemli. Bakteriden arınması gerek. Sirkeli suyla yıkayın.
Valla ben ona artık pek inanamıyorum benim arkadaş aynı çifti yıllardır besliyor kuş kumu vermiyor gaga taşı vermiyor kalamar vermiyor mama vermiyor sofrada ne varsa oda onu yiyor gözümle gördüm tavuk eti yedi hatvan pişmiş tabi ve deli gibi yavru veriyor temizliğinde pek dikkat etmez acaba bazen diyorum biz aşırı temiz tutarak kuşlarımızı mikroplara karşı bagisiksiz büyüterek en küçük hastalıkta kaybediyoruz düşünmeden edemiyorum şöyle bakıyorum bazen youtube da çatı katlarinda üretim yapanları depolarda besleyenleri görüyorum hayret ediyorum yuvalık temizliği yok ama adamlar maşallah bol.bol yumurta yavru alıyor biz taban teli kullanıyoruz adakale üretim an resimde taban teli kullanmıyor yerden yem yiyor genede birşey olmuyor valla şaşırıyorum biz mi hata yapıyoruz

Geri