Muhabbet kuşum yumurtladı..

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan asukacs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

asukacs

Meraklı Üye
Merhaba dostlar. Muhabbet kuşum art arda yumurtlamaya devam ediyor ve şuan 4 tane yumurta oldu. Ben yine kesin boştur yumurtalar diyorum, ama art arda yumurtlamış olması ne anlama geliyor? Belli ki kızgınlık yumurtası değil

Yumurtalara numara verdiyseniz günü gelenleri kontrol edin boşmu dolu mu

Dişi tekrar yumurtaya yatmaz diye bakmıyorum hiç yumurtalara, bakmalı mıyım yine de ?
Dişi dışarıdayken fazla rahatsız etmeden kontrol edin boş olduğundan emin olduğunuz yumurtAları kuşun altında alın boşa efor sarfetmedin

Selam benmde bi sorum olacak yardim lütfen:) bugün ilk yumurtanın 22.gunu, ben kuşları çok gözlemledim genlde evdeyimde:) ilk yumurtadan sonra genelde ciftlestklerini gördüm daha önce görmedim. Simdi ilk yumurta çaylamicak bos herhalde,ama iki gün arayla 4 yumurta daha yaptı, onlardan bari yavru çıkarmıştır cikmazmi napiyim?

Dişi dışarıdayken fazla rahatsız etmeden kontrol edin boş olduğundan emin olduğunuz yumurtAları kuşun altında alın boşa efor sarfetmedin
Kuşlar 2 yıldır bende hiç yumurtlamıyordu. Kafesin bize bakan tarafını örtü ile örttüm. Örter örtmez 3 gün sonra kuş yumurtlamaya başladı. kafesin içine hiç bakmıyorum bile kuş utanır yumurtaları kırar falan diye :D

1hafta sonra yumurtaları kontrol edebilirsiniz damarlanma belli olur

Selam benmde bi sorum olacak yardim lütfen:) bugün ilk yumurtanın 22.gunu, ben kuşları çok gözlemledim genlde evdeyimde:) ilk yumurtadan sonra genelde ciftlestklerini gördüm daha önce görmedim. Simdi ilk yumurta çaylamicak bos herhalde,ama iki gün arayla 4 yumurta daha yaptı, onlardan bari yavru çıkarmıştır cikmazmi napiyim?
22 günde çıkmadıysa boş yada bozulmuştur. Diğerlerini bekleyin her yumruta genelde 2 gün arayla oluyor. Yumurtaların dolu olması için zaten çiftleşmeleri gerekir. 18 günde yavru çıkması gerekir bilemedi 19 hatta sizin 2. yumutanında boş olma olasılığı yüksek

22 günde çıkmadıysa boş yada bozulmuştur. Diğerlerini bekleyin her yumruta genelde 2 gün arayla oluyor. Yumurtaların dolu olması için zaten çiftleşmeleri gerekir. 18 günde yavru çıkması gerekir bilemedi 19 hatta sizin 2. yumutanında boş olma olasılığı yüksek
1tane ciksin bari onada raziyim:) yumurtalari benim bozmus olma ihtimalim ne acaba? Şöyleki ben gceleri odada sigara iciyorum die havalandirmk icin cami aciyorum oda biraz soguk oluyo, ama kafesin 3tarafi battaniyeyle ortulu, ilk zamandan beri var kuslar alisik battaniyeye ondan sıkıntı yok, hatta battaniyeyi kaldirinca şaşırıyolar, yuvalikta dısta asılı onada atki sardim:) yinede odayi sogutup yumurtalari benm bozmus olma ihtimalim varmi, bidaha yumurtlarlarsa yapmayayim die soruyorum

Yok ondan bozulmaz inşallah çıkar ne diyelim. Dişi kuş yeterli ısıyı yumurtalara her zaman verebilir. Aşırı saoğuk olması lazım o zamanda kuşlar ölür zaten. Soğuktan ziyade erkeğin tecrübesizliği tüneklerin durumu da yumurtaların boş çıkmasında etken oluyor.

Yok ondan bozulmaz inşallah çıkar ne diyelim. Dişi kuş yeterli ısıyı yumurtalara her zaman verebilir. Aşırı saoğuk olması lazım o zamanda kuşlar ölür zaten. Soğuktan ziyade erkeğin tecrübesizliği tüneklerin durumu da yumurtaların boş çıkmasında etken oluyor.
Tesekkur ederim suan vicdan olarak cok rahatladim:) diside en fazla 1 dakikaligina cikiyodu yuvaliktan hic yumurtalarini birakmiyodu guzel gidiyodu hersey ama şans diyelim o zaman, simdi son yumurtanin 21inci gunune kadar beklicem sonra yumurtalari alcamya, yuvaligida sökeyimmi kalsin bidaha yumurtlarlarmi, yumurtlarsa ne zaman, hemen yumurtlarsa disi icin sorun olurmu, zaten 20 gundur dogruduzgun yem yiyemiyo kuscagiz, hepsi bos diyelim ne yapayim yani

Dişi kendini idare edecek kadar yem yiyecektir merak etmeyin mama yapın haftada 2 kere. Yavruluğu sökmeyin tekrar yumurtlayacaklardır mutlaka. Bu dönemlerde kuşlarınıza çok iyi bakmalısınız çeşitli vitaminlerle desteklerseniz hem yumurtaların dolu çıkma olasığı artar hemde kuşlarınız fazla yorulmamış olur.

Geri