Muhabbet kuşum yem seçiyor

heavyyear

Yeni Üye
5 gün önce aldığım yeni muhabbet kuşum yem olarak sadece aspur ve yulaf yiyor diğer darılara hiç dokunmuyor. Yemliği sürekli eşeliyor aspur ve yulaf bulmak için bonnie yem aldı yine darılara dokunmuyor ne yapmam lazım ? sadece aspur ve yulaf versem bir sıkıntı olur mu ?

Kuşun yaşını söylememişsiniz. Eğer çok küçükse, yem kırmaya yeni başlamışsa, aspuru kolay kırabildiğinden sadece onu yer çünkü diğerlerini kırması daha zordur. İç yulaf da aynı şekildedir, bir miktar kırması bile, sevdiği bu yemin tadına varması için yeterlidir

Kuşun yaşını söylememişsiniz. Eğer çok küçükse, yem kırmaya yeni başlamışsa, aspuru kolay kırabildiğinden sadece onu yer çünkü diğerlerini kırması daha zordur. İç yulaf da aynı şekildedir, bir miktar kırması bile, sevdiği bu yemin tadına varması için yeterlidir
2 aylık falan. pet shop kapanmadan yulaf ve aspur alsam mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_1672.jpg
    IMG_1672.jpg
    439.6 KB · Görüntüleme: 35
dal darı vermeyi deneyin. darıya alışması lazım. tek tip beslenirse yağlanır ve gerekli besinleri alamaz.

Aspur yemesine sakınca yok ama söylenildiği gibi darıya alışması lazım. Aspur ve aynı zamanda dal darı verin ki yavaş yavaş alışsın

Aspur aldım diğer yemle karıştırdım koydum yemliğine böyle böyle alıştıracağım artık. Teşekkürler

5 gün önce aldığım yeni muhabbet kuşum yem olarak sadece aspur ve yulaf yiyor diğer darılara hiç dokunmuyor. Yemliği sürekli eşeliyor aspur ve yulaf bulmak için bonnie yem aldı yine darılara dokunmuyor ne yapmam lazım ? sadece aspur ve yulaf versem bir sıkıntı olur mu ?
Yemleri komple çek 1 gün sonra sadece istediğin yemi ver mutlaka yer.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birşeyi zorlayarak öğretmeyin bırakın seçsin 3-5 gün bırakın yemleri döksün ama zamanla elbet alışır.Küçük olduğu için sadece tek yem tipini öğrenmiş olabilir biraz zaman tanıyın kuşunuza.

Sakın hayvanları aç bırakmayın. Zamanla yem kırmaya, yemeye alışacaktır. Dediğim gibi, öncelik kırması kolay olanları yer, daha sonra gagası güçlenince hepsinden yiyecektir

• Beğen
Tepkiler: JRV
Sakın hayvanları aç bırakmayın. Zamanla yem kırmaya, yemeye alışacaktır. Dediğim gibi, öncelik kırması kolay olanları yer, daha sonra gagası güçlenince hepsinden yiyecektir
Ayrıca yulaf ve aspur aldım. Bonnie yem ile karıştırıp devamlı yeniliyorum. Şuanlık bir gelişme yok. Dal darı alıp deneyeceğim bakalım birde

Geri