Muhabbet kuşum yem seçiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Avseque

Meraklı Üye
merhabalar. 3 aydır beslediğim bir muhabbet kuşum var. Aldığımdan beri champion marka yem yiyordu. Paket bitince lora marka aldım. Yem seçeceği hiç aklıma gelmemişti. Dün doğru düzgün bişey yemedi. Yaşadığım yerden dolayı yenisini almaya da gidemedim. Araştırmalarım sonucu versele lagayı sipariş ettim ama birkaç güne ancak gelir. Yarın buradaki petshoplara gideceğim. Gene champion marka mı alsam versele laga gelene kadar. Versele lagayı beğenmezse champion marka vermeye devam etsem mi acaba yorumları pek iyi değil championun.

Açlıktan ölmesin yarına kadar idare etsin diye zararlı olduğunu bildiğim halde ballı krakerlerden aldım çıtır çıtır yiyor. Lütfen yardımcı olun ne yapacağımı şaşırdım

ballı krakerlere fazla alıştırmayın bence. içindeki yapıştırıcı tutkalın çok zararlı olduğu söyleniyor. yem dışında sevdiği bir şey yok mu elma, havuç vs. onlardan verseniz. ayrıca ulaşabileceği bir yerde besin olduğu sürece kuşun inat edip aç kalacağını sanmıyorum. en azından ölümüne bir inat yapmayacaktır. daha tecrübeli arkadaşların da yorumlarını alın tabi.

Zaten kuşu aldığımdan beri bir defa vermiştim bu ikinci oldu bir daha da vermem zaten. Mecburen verdim çünkü hiç yemedi lora marka yemden oysa iştahlı bir kuştu. Yarın yeni yemini alınca çıkarırım krakeri. Champion marka alsam mı versele laga gelene kadar?

sık sık yem değişikliği iyi değildir hatta bu durum canlımızı ishal eder hastalığına dahi sebep olabilir. Yem geçişi yapılacağı zaman elimizde 3-4 günlük yem varken aşamalı olarak geçilmesi lazım. Buda nasıl olur;
1. gün eski yeme yeni yem %30 oranın da karıştırılır
2.Gün %50 oranında karıştırılır ve eski yem 2 günlük kalana kadar devam edilir bu şekilde.
Sonrasında Eski yem %25 oranında karıştırılır yeni yeme 2 gün boyunca ardından tamamen yeni yeme geçmiş olunur. Böylece hiç bir sorun teşkil etmez

Teşekkür ederim böyle olduğunu bilmiyordum. Daha önce9 yıllık bir kuşum olmuştu. Onda hiç böyle sorunlar yaşamamıştım. O zaman champion alıyorum ve dediğiniz gibi kademeli olarak geçiş yapıyorum. Doğru mudur

Teşekkür ederim böyle olduğunu bilmiyordum. Daha önce9 yıllık bir kuşum olmuştu. Onda hiç böyle sorunlar yaşamamıştım. O zaman champion alıyorum ve dediğiniz gibi kademeli olarak geçiş yapıyorum. Doğru mudur
doğru. Her kuşun bünyesi huyu suyu farklıdır biz insanlarda oldu gibi.

Merhaba gene bir sorunum var. Yaşadığım yerin altını üstüne getirdim champion marka yem bulamadım. Yarın versele laga elime geçecek bugün verilmiş kargoya. Yani dediğinizi yapamayacağım. Versele lagayı kesin yer mi acaba? Yoksa internetten champion marka yem sipariş edeceğim. Acil cvp verirseniz çok sevinirim. İşten geldin yemliğe dokunmamış bile. Dün yumurta maması yaptım baya bi yedi. Bugün versele laga yem gelene kadar bi daha yapsam mı mama zararı olur mu

ben nerden bilebilirim ki yiyip yemeyeceğini ? kuşunu alışkanlıklarını davranışlarını bilen sizsiniz? deneyin görün.
AŞırı mama kuşlarda yağlanmaya sebep olur haftada 2 kere den fazla verilmemesi gerekli

Doğru bilemezsiniz saçma olmuş biraz sorum ama Panikledim tekrar yem yemediğini görünce

Haber verirsiniz burdan kuşunuz hakkında verselayı yer bence,diğer yem hava falan almış olmasın sakın kapalımıydı paket.

İnşallah yer.. paket kapalıydı. Champion markadan da sipariş etsem mi acaba yoksa verselayı mı versem direkt

Malum kargo şirketleri pek yavaş çalışıyor. İnatçı çıktı bu kuş

Kahraman beyin dediği karışımı yapın sorun olmayacaktır allahın izniyle takma kafana yer.

Evet verin sipariş sonrada kahraman beyin dediği karışımı uygulayın o usta.

Birinci gün yemezse ikinci gün mirin kirin etsede yer.

Geri