Muhabbet kuşum Yaş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Yaagmur06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yaagmur06

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. [emoji4]
Kaç aylık olduğunu bana söyler misiniz? 4 aylık sanırım. Siz ne diyorsunuz?
LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
1yaşında var sanırsam. Gözünde hafif halka oluşmuş. Alnı açılmış ve yanağındaki siyah benek tek şekle dönüşmüş. Gözünün net bi resmini atabilir misiniz?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben bu kuşu 8 Ocak 2017 de almıştım. Pet shop bana 1.5 aylık demişti nasıl 1 yaşında olabiliyor? Biri daha sizin gibi tepki vermişti kafa karıştı?

Son düzenleme:
Daha fazla yakınlaşsam telefona geliyor zaten. En yakın bu var

Son düzenleme:
Benim kuşla hemen hemen aynı sanırım sanki boyutları benim kuşla aynı geldi bana
6938aaf4c3dc64c755255702d27fc401.jpg

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

başka konuya yazıcağıma size yazmışım kusura bakmayın yağmur kuşun 6 aylık civarı

Kuşun gagası neden siyah

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 aylık olmasına imkan yok gözlerinde halka oluşmuş alnı açılmış, 6-7 aylık artık ergenlikten çıkma bir yetişkin kuş olmuş ^^

4 aylık olmasına imkan yok gözlerinde halka oluşmuş alnı açılmış, 6-7 aylık artık ergenlikten çıkma bir yetişkin kuş olmuş ^^
Ben bu kuşumu 8 ocakta 1.5 aylıkken aldım. 7-8 aylık olması imkansız bence. İnternetten araştırdım yavrularla erken gri halka oluşumu olabiliyormuş. İstisna bir durulmuş. Bu ay tüy dökümünde yeni tüylerini çıkarıyor yeni alnı açıldı. Tüy değiştirmesi devam ediyor. Ben 4-5 aylık oldugunu inanıyorum. Sizlere de danışmak istedim emin olmak için.

Ben bu kuşumu 8 ocakta 1.5 aylıkken aldım. 7-8 aylık olması imkansız bence. İnternetten araştırdım yavrularla erken gri halka oluşumu olabiliyormuş. İstisna bir durulmuş. Bu ay tüy dökümünde yeni tüylerini çıkarıyor yeni alnı açıldı. Tüy değiştirmesi devam ediyor. Ben 4-5 aylık oldugunu inanıyorum. Sizlere de danışmak istedim emin olmak için.

Ben de böyle düşünüyorum. Gri halka genelde 4 aylıkken oluşmaya da başlayabiliyor, yeni öğrendim bende bunu geçenlerde bir ustam söylemişti iyi denk geldi konuya. Şimdi şöyle söyleyeyim, siz kuşu Ocakta aldınız satıcı size 1 buçuk aylık dedi biz ona 2 ay diyelim 15 günün lafı olmaz :D Onun dışında, şimdi hesaplayalım. Kasımın 17 sinde doğmuş olsa, Aralık 17-Ocak 17-Şubat 17- Mart 17-Nisan 17. Şöyle ki sizin kuşunuz 5 aylık olmak üzere. Nişan 17 de 5 aylık olur. Ben tahmini hesap yaptım, En fazla 5 aylık bu kuş çünkü aldığınız zaman gagası siyahmış resimlerde görüldüğü üzere. Arada dediğiniz gibi istisnai durumlar olabiliyor

Gagadaki siyahlık konusunda ise pek fazla bir uzmanlığım yok, fakat kısa sürede geçer siyahlıklar. Öyle uzun sürmüyor, en fazla taş çatlasa taş kökünden çatlasa 5 buçuk-6 aylıktır bu. 6 aylık olması ise çok zor. Ben hala 5 aylık olacak diyorum ama ustalar daha iyi bilir tabi bu da ayrı bir konu

Ben de böyle düşünüyorum. Gri halka genelde 4 aylıkken oluşmaya da başlayabiliyor, yeni öğrendim bende bunu geçenlerde bir ustam söylemişti iyi denk geldi konuya. Şimdi şöyle söyleyeyim, siz kuşu Ocakta aldınız satıcı size 1 buçuk aylık dedi biz ona 2 ay diyelim 15 günün lafı olmaz :D Onun dışında, şimdi hesaplayalım. Kasımın 17 sinde doğmuş olsa, Aralık 17-Ocak 17-Şubat 17- Mart 17-Nisan 17. Şöyle ki sizin kuşunuz 5 aylık olmak üzere. Nişan 17 de 5 aylık olur. Ben tahmini hesap yaptım, En fazla 5 aylık bu kuş çünkü aldığınız zaman gagası siyahmış resimlerde görüldüğü üzere. Arada dediğiniz gibi istisnai durumlar olabiliyor
Çok teşekkür ederim. Bende size katılıyorum. Bir de hadi 1 yaşında yada 6-7 aylık benim kuş konuşuyor. Bu yaştaki kuşları konuşturmak zor diye biliyorum. Benim kuşum öğrendi 4-5 kelime söylüyor. Bu da yavru oldugunu kanıtlıyor bence. Yaş konusunda uzman arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim [emoji4]

Çok teşekkür ederim. Bende size katılıyorum. Bir de hadi 1 yaşında yada 6-7 aylık benim kuş konuşuyor. Bu yaştaki kuşları konuşturmak zor diye biliyorum. Benim kuşum öğrendi 4-5 kelime söylüyor. Bu da yavru oldugunu kanıtlıyor bence. Yaş konusunda uzman arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim [emoji4]

4 5 ay arasi delikanli olmus masalllah

4 5 ay arasi delikanli olmus masalllah
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 6-7 aylık 1 yaş dediler? Siz ve sakuram adlı kullanıcı 4-5 ay diyorsunuz neden olabiliyor böyle farklı yorumlar?

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 6-7 aylık 1 yaş dediler? Siz ve sakuram adlı kullanıcı 4-5 ay diyorsunuz neden olabiliyor böyle farklı yorumlar?

Bilgim tecrubelerim dogrultusunda yorumlayip bu kaniya vardim biraz arastirinca zaten kendinizde tahmini olarak bilebilirsiniz arkadaslarimizin yorumlari beni bağlamaz herkeste yorum yapmakta özgurdür bilgisi deneyimini paylasmistir guzel kus saglikli yasami olur insalllah

Geri