Muhabbet kuşum uçmakta zorlanıyor

talhaaktas

Yeni Üye
Dün akşam muhabbet kuşumu kafesten çıkardığımda uçmakta zorlandığını farkettim uçsa bile eskisi gibi yükselemiyor.Muhtemelen sağ kanadı incinmiş çümkü sol kanadına göre alçakta duruyor ve arada titriyor.Ne yapmalıyım ?

Geçmiş olsun. Bol vitaminli besinler verin. Beslenmesi güçlü olsun. Ne zamandan beri o şekilde uçuyor? Veterinere gösterseniz?

Geçmiş olsun. Bol vitaminli besinler verin. Beslenmesi güçlü olsun. Ne zamandan beri o şekilde uçuyor? Veterinere gösterseniz?
Sağolun dün akşam çıkardığımda yükselemedi fazla yere düştü bu sabah suyuna vitamin attım çevremdede veteriner yok.Sanırım kafeste oynarken kendini incitmiş.

kafesde kanadını incitmiş veya soğuktan dolayı kanadı tutulmuştur.

Sağolun dün akşam çıkardığımda yükselemedi fazla yere düştü bu sabah suyuna vitamin attım çevremdede veteriner yok.Sanırım kafeste oynarken kendini incitmiş.
Zamanla düzelir. Gözlemleyin. Çok fazla yorulmasın dinlensin. Vitamin desteğiniz iyi olmuş.

Tüye girmiş ve kanat teleklerinde eksiklik olmuş olabilir bu nedenle de istediği gibi uçamaz ve kanadı aşağıda olabilir

uçamadığı için stres yapıp agresifleşmesi normal tüy dökümünde asabi olabilirler

Geri