Muhabbet kuşum uçmak istemiyor

Hüseyin01

Meraklı Üye
Herkese merhabalar.Ağustos ayinda sahiplendigim 1 aylık yavru kuşum 5 aylık olmasina rağmen uçma yetisini tam kullanamıyor gibi.Yani ben elimlr uçurmasam kendiliğinden çok nadir ucuyor.Eski kuşum bu aylarda o kadar ustalikla uçardi ki olur olmadik yerlere konabilirdi.Bu kuşum ise üşengeçmidir,yağlandı mi başka problem mi var ucmaya karşi cok isteksiz.Uçurdugumda direkt kafesine gidiyor.Bazi zamanlar koltuktan bile düştuğu oluyor.Bir de 3 ay kadar zamandır tüyden çikamadi.

Öncelikle çok tatlı bir kuş maşallah.Tüy için herhangi bir vitamin takviyesi kullandınız mı acaba bir de nefes almada güçlük ya da nefes nefese kalma oluyor mu uçurduğunuzda ?

Öncelikle çok tatlı bir kuş maşallah.Tüy için herhangi bir vitamin takviyesi kullandınız mı acaba bir de nefes almada güçlük ya da nefes nefese kalma oluyor mu uçurduğunuzda ?
Teşekkür ederim mesajiniz icin.Nefes almada güçlük veya sese rastlamadim fakat hızli hızli nefes aliyor.Çok çabuk yoruluyor bu çok belli oluyor.Hafta da 1gün multivitamin ve 1 gün probiyotik kullanirim daima.Ama önerebileceginiz vitamin varsa alabilirim onuda.Yulaf veriyordum bu aralar kestim yulafi tüyden geç çikarirmis diye okumuştum.

Uçmaya karşi isteksizligi hakkinda bir fikriniz var mi ben uçurmasam uçmyacak neredeyse.

Kuşunuz da oldukça tüy kapsülü var sıkıntılı bir tüy dönemi geçiriyor. Tüy döneminde kuşlar halsiz, isteksiz tavırlar sergileyebilir ve uçmak istemeyebilir. Öncelikle tüy döneminin rahat geçmesi için B vitamini takviyesi önem arz ediyor.

Kuşunuz biraz iri görünüyor yağ oranı yüksek besinleri ve tohumları azaltmanızı öneririm aspur, yulaf gibi tohumlar yağ oranı yüksek besinlerdir ve yağlanmaya sebebiyet verebilir.

Geçmiş olsun, iyi forumlar.

Kuşunuz da oldukça tüy kapsülü var sıkıntılı bir tüy dönemi geçiriyor. Tüy döneminde kuşlar halsiz, isteksiz tavırlar sergileyebilir ve uçmak istemeyebilir. Öncelikle tüy döneminin rahat geçmesi için B vitamini takviyesi önem arz ediyor.

Kuşunuz biraz iri görünüyor yağ oranı yüksek besinleri ve tohumları azaltmanızı öneririm aspur, yulaf gibi tohumlar yağ oranı yüksek besinlerdir ve yağlanmaya sebebiyet verebilir.

Geçmiş olsun, iyi forumlar.
Üstad çok sağ ol dediginiz gibi yulaf aspura biraz fazla yuklendim galiba zaten 1 haftadir kestim.3 gündur felanda parmagima kondurup uçuruyorum.B vitamini veya onun disinda ne gerekiyorsa taviseyede bulunacaginiz markalar varsa cok memnun olurum.

Üstad çok sağ ol dediginiz gibi yulaf aspura biraz fazla yuklendim galiba zaten 1 haftadir kestim.3 gündur felanda parmagima kondurup uçuruyorum.B vitamini veya onun disinda ne gerekiyorsa taviseyede bulunacaginiz markalar varsa cok memnun olurum.
Tüy dönemi için Röhnfried BT amin Forte B yada Versele Laga Muta Vit ikiside kaliteli B vitamini takviyeleridir tüy döneminin sağlıklı geçmesine ve tüylerin sağlıklı çıkmasına yardımcı olacaktır.

Tüy dönemi için Röhnfried BT amin Forte B yada Versele Laga Muta Vit ikiside kaliteli B vitamini takviyeleridir tüy döneminin sağlıklı geçmesine ve tüylerin sağlıklı çıkmasına yardımcı olacaktır.
Çok tesekkur ederim hocam sağ ol:)

Geri