Muhabbet Kuşum Uçamıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan srftsn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

srftsn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kuşum yaklaşık 8 aylık erkek. yaklaşık 2 ay önce, ilk olarak kuyruk tüyleri daha sonrada kanatlarında ki uzun tüyler döküldü. Daha önceden kuş beslemediğim için bunun normal tüy değişimi olduğunu düşündüm ama süreç uzayınca forumdaki benzer konulara baktım fransız tüy hastalığı olabileceğini düşündüm. O zamanlar dükülen tüyleri kontrol etmemiştim ama şimdi yeni düşen bir tüye baktım dibinde siyahlık yok. Tüyün ve kuşun resimlerini ekledim. kuş iki aydan fazladır uçamıyor. Sizce ne olabilir , ne yapabilirim yarımcı olabilirseniz sevinirim.
13e6eabf-ad34-48f5-82ed-f26826db9ad3.jpg
71432a13-c707-4ce5-8fb5-a75eb61eabfe.jpg
f3271744-6a30-4369-980f-a4def40dcc90.jpg

Kanat tüyleri olmadığı için zayıf görünüyob

Kanat tüyleri olmadığı için zayıf görünüyor.
Bende zayıf diye düşündüm. İlk kuşum çok bir bilgim yok. Cevaplarınız için teşekkürler. Yem harici kırmızı dal darı kraker havuç salatalık veriyorum. Tüy dökümü için avi betisol aldım haftada iki sefer onu veriyorum bir seferde Yulaf tohumu veriyorum. Umarım düzelir iki ayı geçti uçamıyor diye üzülüyorum.

Bende zayıf diye düşündüm. İlk kuşum çok bir bilgim yok. Cevaplarınız için teşekkürler. Yem harici kırmızı dal darı kraker havuç salatalık veriyorum. Tüy dökümü için avi betisol aldım haftada iki sefer onu veriyorum bir seferde Yulaf tohumu veriyorum. Umarım düzelir iki ayı geçti uçamıyor diye üzülüyorum.

Rica ederim. Besin takviyesi yapmaya devam edin. Biraz zayıf gibi ama tüylerinin olmamasından dolayı olduğunu düşünüyorum, göğüs kemiğine hafifçe dokunun kolaylıkla hissedebiliyorsanız zayıf demektir. Kuşunuza hafta 1-2 kez de yumurta maması yapıp yedirin, bir süre sonra toparlayacaktır.

Geri