Muhabbet kuşum uçamıyor bakar mısınız

orkundirenci

Yeni Üye
merhaba muhabbet kuşumu yeni aldım yaklaşık 1 yaşında diye tahmin ediyorum. Kuşu 1 hafta hiç çıkarmadım eve alışsın diye , biraz elimden yem falan yedirdim bana alıştı parmağıma falan konuyor artık çıkarmanın vakti geldi dedim ve çıkardım (kafesten hiç çıkmak istemiyor çok zor çıkardım) daha sonra kafesin üstüne bıraktım onu biraz etrafı inceledi ve bir anda fırladı fakat direk yere düştü kanatlarını çok garip çırpıyor kafesinde 1 tane kanat parçası gördüm acaba onun eksikliğinden dolayı mı böyle bir yardım eder misiniz

Birtek kanat tuyu eksikligi ucmasina engel degildir. kusunuz bundan once nasil bir kafesteydi nasil besleniyordu biliyormusunuz? Belki fazla yaglanmis olabilir. Birde ucamamasinin disinda baska bir rahatsizigi varmi

Kusun genel gorumunun ve kanatlarinin fotosunu eklerseniz yardimci olmak daha kolay olabilir

kuşu babam almış normal bir kuş kafesinde 4 tanelermiş gene görünümünü 15 dkya kadar yüklerim

yVgoyj.jpg
6mdq4v.jpg
Wbm9l8.jpg
3AQjXM.jpg
RQ29aR.jpg

Çok ilginç... Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama sanki kuşunuzun uçmasını sağlayacak sırtüstündeki kanatları çok kısa. Uçamamasının sebebi bu olabilir. Daha evvelden kanatları kesilmiş olabilir mi acaba bilginiz var mı? Bazen kuş kaçmasın diye kanatlarını kesebiliyorlar. :( Ama pek yakında uçabilir diye düşünüyorum.

evet sanki kanatlarda problem vargibi. Resimlerde çok net değil gerçi. Elinizle kanatları açıp çekerseniz birde daha netleşecek durum

Bu luşun kanatları kesilmiş gibi duruyor gerçekten. Eğer öyleyse kesilmiş kanatların tüyde dökülüp yeniden çıkmasını beklemek yada kesilmiş kanatları çekmek gerekir.

Bu kusun uçmasını sağlayacak ana kanatlar kesilmiş en uçtaki 2-3 kanatı bırakmışlar oda uçması için yeterli değil. Kanatları açık şekilde bir resim yüklermişiniz.

En uçtaki kanadı kesilmiş gerçekten ne yapmam lazım kendim çekemem gibi duruyor

Bence bekle
Benim kuşum da ucamiyor bir nevi engelli gözüyle bakıyorum
Elimde omzumda yerlerde koltukta falan rahatca geziniyor
Tüyleri koparip da aci cektirmek bence beklemekten daha kötü bir yol
Yazik niye kesmislerse zavallinin kanatlarini

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uçamasın ve alışsın mantığı ile kesiyorlar. Hayvan kimbilir nasıl korkuyor ilk zamanlar. Ne ekersen onu biçeceksin öbür tarafta hesabı var akıllarına gelmiyormu acaba hiç.

Geri