Muhabbet kuşum son 1 haftadır halsiz

haydarbird

Yeni Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşum 7 yaşını önümüzdeki aylarda dolduracak. 7 senedir hiç böyle olmamıştı, gayet neşeli, çok hareketli bir kuştu. Ara ara dışkısının rengi değişiyordu fakat böyle bir tepki vermiyordu. Şimdi kuşum halsiz, her zaman durduğu yerde tüneyip uyukluyor ve gagasını havaya kaldırıp geviş getirir gibi kursağından hareketler yapıyor. Bugün gördüm ağzından su çıktı aynada su damlası akıp gitti. Daha önce böyle bir şey görmemiştim kuşumda. Dışkısı siyah renkte. Normalde elimize kafamıza gelir, hala daha öyle yapıyor ama yanına gelince elimize alınca hiç kaçmıyor olduğu yerde tünüyor elimizde ya da kafamızda. Akşamları yemek yerken her zamanki gibi sofraya gelip ağzımızdan beslenmek istiyor o huyu hala devam ediyor. Kendi yeminden yemesinde ciddi anlamda düşüş var. Günde 1 yemlik kadar yem yerdi şimdi ara ara yemliğinde görüyorum. Sesi hiç çıkmıyor denecek kadar az çıkıyor, ara ara oyun yapıyor aynanın karşısında sesini duyuyorum ama çok az hareketli.

Bundan önceki haftalarda annem koronaya yakalanmıştı, çok şükür iyileşti evde hasta birisi yok. Evi havalandırıyorduk fakat havalandırırken kafesine koyup üzerine battaniye örtüyorduk. Acaba soğuktan mı oldu böyle ? Veterinere sordum bir ilaç verdi 40 pirinç tanesi kadar bu ilacı atabilirsiniz 3 gün boyunca dedi. Bilmiyorum böyle bir şey ile karşılaşan var mı daha önce ? Eminim vardır ama yanlış kriterler ile yanlış tedavi yapmak istemiyorum.

Yardım edecek kimse yok mu ? Veterinere götürdüm antibiyotik verdi. Veteriner kursak mantarı varsa nasıl anlayacak ?

Geri