Muhabbet kuşum sol ayağını kullanmıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sipahi52
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sipahi52

Yeni Üye
Merhaba,
Yaklaşık 2 aylık Muhabbet kuşum sol ayağını kullanmıyor/kullanamıyor. Topallıyor. Elimize alıp ayağına dokunduğumuz da bağırmıyor. Fakat ayağını sürekli düz tutuyor. Kafasını kaşıma hariç ayağını kullanmıyor. Tek ayağıyla hareket ediyor. 1 gün oldu. Veterinere götürmem gerekir mi ne yapmalıyım?

Bir resim yahut video atabilir misiniz?

Bir resim yahut video atabilir misiniz?
1514802501829-556739348.jpg

Şuan uyukluyor fakat hep bu şekilde tutuyor

Ayağında kırık olabilir, çıkık olabilir. Yahut incinme olabilir yahut da çarpma etkisi ile bir travma olabilir. Kırık ve çıkığın en önemli belirtisi morluktur. Baldırda vs bir morluk yahut ayakta, bilekte bir morluk görüyorsanız bu kırık olabilir. İncinme var ise; vazelin sürebilirsiniz, kanton yağı sürebilirsiniz, çok az ince bir tabaka şeklinde sürerek eczanelerden temin edeceğiniz fastjel de sürebilirsiniz.

Ayağında kırık olabilir, çıkık olabilir. Yahut incinme olabilir yahut da çarpma etkisi ile bir travma olabilir. Kırık ve çıkığın en önemli belirtisi morluktur. Baldırda vs bir morluk yahut ayakta, bilekte bir morluk görüyorsanız bu kırık olabilir. İncinme var ise; vazelin sürebilirsiniz, kanton yağı sürebilirsiniz, çok az ince bir tabaka şeklinde sürerek eczanelerden temin edeceğiniz fastjel de sürebilirsiniz.

Çıkık veya kırık olduğunu düşünmüyorum. Çünkü ayağını kullanarak kafasını kaşıyor. Elimize alıp ayağına dokunduğumuzda da bağırmıyor. Morluk da yok. Yalnızca ön parmak birleşim yerinde hafif şişlik var(diğer parmaklarına göre).

Tırnağının çıkış noktasındaki şişlikten mi bahsediyorsunuz? Resimde tam olarak anlayamadım ondan soruyorum. Eğer öyle ise şişlik için teramicyn merhem de kullanabilirsiniz. Nasıl oldu acaba bu durum biliyor musunuz?

Veterinere götürmeli miyim yoksa kendim dediklerinizden birini mi süreyim?

Veterinere götürmeli miyim yoksa kendim dediklerinizden birini mi süreyim?
Veteriner değilim elbette, ancak zannediyorum ki teramicyn merhem geçirecektir. Özellikle gece yatmadan önce sürün ki, orayla oynamasın direk uyusun. Ancak elbette veterinere de gidebilirsiniz, şimdi teramicyn açık yaralarda antibiyotik etkisi gösterir ama vücuttaki şişliklerde de ki özellikle bu şişlik iltihabik bir durumsa faydalı olacaktır.

Bu arada beyaz bir kağıt yahut peçete koyar mısınız kafes tabanına, dışkı pek hoşuma gitmedi. Tekrar görelim son dışkıyı.

Tırnağının çıkış noktasındaki şişlikten mi bahsediyorsunuz? Resimde tam olarak anlayamadım ondan soruyorum. Eğer öyle ise şişlik için teramicyn merhem de kullanabilirsiniz. Nasıl oldu acaba bu durum biliyor musunuz?
Resimdeki kısımdan bahsediyorum. Tam olarak nasıl olduğunu anlamadık. Dışarı çıkartmıştık seviyorduk. Sonra saldık. Birkaç tur attı. Yanımıza konduğunda farkettik. Topallamaya başladığını. Kapıya sert bir iniş yapmıştı ondan olabilir mi?
IMG_20180101_170928.jpg

Muhakkak, teramcyn merhem sürün bakalım durumuna. Sanıyorum ki birkaç gün sürebilir bu durum, birkaç gün tedaviyi uygulayın. Hafif bir şişlik var.

Geri