Muhabbet kuşum siyah dışkı yapıyor yardım

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Jougan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Jougan

Yeni Üye
6 aylık muhabbet kuşum var 2 gündür iştahsız halsiz sürekli uyuyor siyah dışkılıyor ama ortasında beyaz bi nokta var su hiçbirşey yemiyor acil yardım lazım

tam olarak dışkısı yok sildiğim için ama böyle poposu

Ekli dosyalar

• d2ceccf3-a449-4ae9-a324-8b636c6e23a1.jpg
    d2ceccf3-a449-4ae9-a324-8b636c6e23a1.jpg
    58.3 KB · Görüntüleme: 9
Siyah dışkı genelde koksidiyoz belirtisidir. Kanatlı uzmanı görse iyi olur. O hastalığa dair hiç tedavi uygulamadım ama arama moturuna veya interntten belirtilerine vs bakarsanız daha net anlarsınız hastalığı. Ve kuşunuz iştahtsn kesilmiş, mutlaka ama mutlaka elle beslemeniz gerekiyor. Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve biraz su ile muhallebi kıvamında bir mama yapmalısınız. Şırınca veya elle besleme aparatıyla yedirmelisiniz. YouTube da videoları var nasıl besleyeceğinize dair. Dikkatli besleyin soluk borusuna mamayı basmayın,kuşu tutuşunuzda çok önemli. Video izlemeden beslemeyin. Ama karnı açsa sabahı zor eder, hızlı olmanızda fayda var

Siyah dışkı genelde koksidiyoz belirtisidir. Kanatlı uzmanı görse iyi olur. O hastalığa dair hiç tedavi uygulamadım ama arama moturuna veya interntten belirtilerine vs bakarsanız daha net anlarsınız hastalığı. Ve kuşunuz iştahtsn kesilmiş, mutlaka ama mutlaka elle beslemeniz gerekiyor. Haşlanmış yumurta sarısını, mısır unu ve biraz su ile muhallebi kıvamında bir mama yapmalısınız. Şırınca veya elle besleme aparatıyla yedirmelisiniz. YouTube da videoları var nasıl besleyeceğinize dair. Dikkatli besleyin soluk borusuna mamayı basmayın,kuşu tutuşunuzda çok önemli. Video izlemeden beslemeyin. Ama karnı açsa sabahı zor eder, hızlı olmanızda fayda var
şırıngayı direk boğazınamı sokmamız gerekiyor çünkü hiçbir şekilde yyemiyor

şırıngayı direk boğazınamı sokmamız gerekiyor çünkü hiçbir şekilde yyemiyor
ağzını açıp yem bile verdik
O yemi yutamaz halsizlikten. Evet zorla yedirmelisiniz ama dediğim gibi direkt boğazına değil. Kuşun suratı size bakarken, hafif dik tutun. Çapraz sağ taraftan aparatı soktuğunuzda mamayı sol tarafa basın. Yani yönleri karıştırmayın soluk borusuna gitmesin. Videoları izlerseniz net anlatsınız. Kibar davranın beslerken. Hafif hafif basın mamayı.

O yemi yutamaz halsizlikten. Evet zorla yedirmelisiniz ama dediğim gibi direkt boğazına değil. Kuşun suratı size bakarken, hafif dik tutun. Çapraz sağ taraftan aparatı soktuğunuzda mamayı sol tarafa basın. Yani yönleri karıştırmayın soluk borusuna gitmesin. Videoları izlerseniz net anlatsınız. Kibar davranın beslerken. Hafif hafif basın mamayı.
mısır unu yerine başka birşey koyabilirmiyiz

Sürekli olmamak şartıyla varsa mısır unu yerine cici bebeyi un ufak edip karıştırabilirsiniz.
Eğer o da yoksa sadece yumurta sarısını yapın. Soğuduktan sonra verin ama sadece yumurta tok tutmaz. Yarın mısır ununu temin ederek mamayı öyle hazırlayın.

yumurta sarısıyla suyu karıştırıyoruz değilmi hafif sıvı kıvamını alsın

yumurta sarısıyla suyu karıştırıyoruz değilmi hafif sıvı kıvamını alsın
Evet, çok sıvı olmasın sudan farkı olmaz o zaman. Yutamayacak kadar katı da olmasın. Muhallebi kıvamı yada yoğurdu azıcık karıştırdığınızdaki aldığı kıvam gibi olacak.
irmik olurmu peki ?
Hiç duymadım. Leblebiyi toz yaparsanız o da olur. Ama yarın malzeleri alın, muhtemelen elle beslemeye baya bir devam edeceksiniz

Temiz peçete üzerine yeni yapılmış dışkı fotosu ekler misiniz. Birde kuşun tünekte videosu. Ayrıca mısır unu mutlaka temin etmelisiniz tok tutması için. Ve bu denilenler geçici süre. Kuşun kanatlı uzmanı mutlaka görmesi lazım

Geri