Muhabbet Kuşum Sıvı Olarak Kustu

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan CoLdWin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

CoLdWin

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kuşum Günçiçek, bu sıralar kusma problemi var. Videodaki gibi hareketler yapıyor. Sizce gözlemleriniz nedir?

Video yüklemeyi beceremediğim için link attım

Merhaba muhabbet kuşum Günçiçek, bu sıralar kusma problemi var. Videodaki gibi hareketler yapıyor. Sizce gözlemleriniz nedir?

Video yüklemeyi beceremediğim için link attım
Temiz peçete üzerine yeni yaptığı dışkı resmini hizliresim üzerinden paylaşır mısınız? Ağızda kötü koku var mı? İştahı nasıl? Ve kanatlı veterinere gittiniz mi?

Foruma hoşgeldiniz,
Günçiçek'in kilosunu ölçüp belirtir misiniz.. İri bir kuş olarak görünüyor. Kilosunu öğrenelim mutlaka. Ayrıca kuşu elinize alın ve derisine bakın genel olarak, sarı sarı yağ bezeleri yani lipom var mı kontrol edin. Kusmuğunu da tarif edin ekşimsi kötü koku var mı salya köpük var mı, ağzı kötü kokuyor mu, dışkılarında sindirilmemiş yem var mı? Ağzının içini de kontrol edin peynir gibi şeyler var mı bakın..Kuşun genel olarak iştah ve enerji durumu nedir? Kolay uçabiliyor mu?Kafes tabanına beyaz peçete serin, kuş üzerine 6-7 tane dışkı yapınca buraya foto ekleyin hizliresimcom sitesini kullanabilirsiniz.
Kafesinizin de boyaları gitmiş, kuşunuz yediyse zehirlenme gerçekleşebilir veya kursakta birikip tıkanmaya neden olabilir.. Kafesi değiştirin boyasız geniş bi kafes alın.

Bu en son dışkısı. Evet kafesin boyalarıyla oynuyor gagalıyor. Tek bir kişiye gidiyor oda sadece bana başka kimse yok onun için. Biraz korkak, gagataşı koydum korktu kafese bile zor girdi. Genel anlamda enerjisi bir anda fırlıyor rahat durmuyor sonra yoruluyo dinleniyo sonra tekrar aynı şekilde devam.

Bu dahada yenisi. Kötü koku yok sadece biraz sıvımsı kustu.

Bu en son dışkısı. Evet kafesin boyalarıyla oynuyor gagalıyor. Tek bir kişiye gidiyor oda sadece bana başka kimse yok onun için. Biraz korkak, gagataşı koydum korktu kafese bile zor girdi. Genel anlamda enerjisi bir anda fırlıyor rahat durmuyor sonra yoruluyo dinleniyo sonra tekrar aynı şekilde devam.

Bu dahada yenisi. Kötü koku yok sadece biraz sıvımsı kustu.

Yukarıda size sorduğum diğer sorulara da eksiksiz cevap veriniz..

42 44 gr arası bir şey.
Sarımsı bir şeyler yok
Ağızında peynirimsi veya ona benzer bir şeyler yok.
Kötü koku yok.
Arada bir dışkısında yem var.
Enerjisi yerinde rahat uçuyor
Bazen çok fazla yiyor.
Köpüksü sıvımsı kusmuğu
Kusmuk fotosunu bırakıyorum.

42 44 gr arası bir şey.
Sarımsı bir şeyler yok
Ağızında peynirimsi veya ona benzer bir şeyler yok.
Kötü koku yok.
Arada bir dışkısında yem var.
Enerjisi yerinde rahat uçuyor
Bazen çok fazla yiyor.
Köpüksü sıvımsı kusmuğu
Kusmuk fotosunu bırakıyorum.

Siz kanatlı uzmanına götürün belki bakteriyel kursak iltihabı veya sindirim problemi olabilir veya başka bir şey. Dışkı analizi yaptırırsanız sorun çözülür gibi 🙂

Siz kanatlı uzmanına götürün belki bakteriyel kursak iltihabı veya sindirim problemi olabilir veya başka bir şey. Dışkı analizi yaptırırsanız sorun çözülür gibi 🙂
Götürdük iki tane ilaç verdiler. Şuan isimlerini hatırlamıyorum eve geçince bakarım tekrardan

Sükrolsat ve metoklopromid

Gittiğiniz veteriner kanatlı kuş veterineri miydi, dışkı ve kursaktan örnek alıp analiz etti mi bakteri var mı yok mu diye?
Verdiği ilaçlar sorunu çözmeyebilir. Mide için ilaç vermiş. Kedi köpek bakan veterinerlere değil de kanatlı alanında ihtisas yapmış veterinere muayene ettirin. Kullanılan ilaç tedavi etmeye yönelik olmalı,baskılamak için değil.
Keşke veterinere götürmeden evvel bize danışsaydınız.

İşte çözüm bulamayınca birde burada şansımızı deneyelim dedik. İstanbulda oturuyorum böyle kanatlı hayvan üzerine veteriner açıksası pek bilmiyorum. Dediğiniz hiç bir şeyi yapmadı. Eğer aklınızda bir şey varsa yada tavsiye falan dinlerim.

İşte çözüm bulamayınca birde burada şansımızı deneyelim dedik. İstanbulda oturuyorum böyle kanatlı hayvan üzerine veteriner açıksası pek bilmiyorum. Dediğiniz hiç bir şeyi yapmadı. Eğer aklınızda bir şey varsa yada tavsiye falan dinlerim.

İstanbul'da kanatlılara bakan klinikler var.

Önerebileceklerim;
Vetform Veteriner Alternatif Tıp Merkezi,
Şirinvet Kuş Veteriner Kliniği,
Meydanpark Pet Kuş Veteriner Kliniği

Şirinvet ve meydanpark gittik ama dediklerinizi yapmadı. Sadece röntgen çekiyorlardı.

Geri