Muhabbet Kuşum Sürekli Uyuyor

metindermencioglu

Yeni Üye
Yaklaşık olarak 1 yıllık muhabbet kuşum yaklaşık 1 haftadır sürekli uyuyor. Veterinere götürdüm antibiyotik verdi. Bu ilacı 5 gün kullan dedi. Bugün 5.Gün fakat kuşum uyumaya devam ediyor bir değişim göremedim. Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Fotoğrafları ekledim. Günde 2 damla ilaç veriyordum. Biraz uykusu kesildi fakat genede uyuyor. Korkmaya başladım yanlış ilaç mı verdi acaba diye?

Ekli dosyalar

• IMG_0779.JPG
    IMG_0779.JPG
    832.2 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_0780.JPG
    IMG_0780.JPG
    628.1 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_0781.JPG
    IMG_0781.JPG
    793.7 KB · Görüntüleme: 112
Fotoğrafları ekledim. Günde 2 damla ilaç veriyordum. Biraz uykusu kesildi fakat genede uyuyor. Korkmaya başladım yanlış ilaç mı verdi acaba diye?
İlaçlar da biraz uyku yapar. Ben bile antibiyotik ictigimde sarhoş gibi oluyorum. Hastaligi neymiş? Dışkısı flaan normal mi? Antibiyotik bitince mutlaka prebiyotik ve vitamin verin.

dışarıdan görülen bir durum yok gibi.. o zaman ishal sanırım.. popo kısmı ıslak mı ? dışkı fotoğraflarını da ekleyin. ilaç ve vitamin bilgisi olan arkadaşlar akşamüstü girince yazarlar

Biraz üşütmüş hafif ishal gibi bir durum var. İlk günkü hareketlerinden daha iyi şuan ki hareketler ama çoğu zaman uyuyor. Bugün ilacın son günü hangi vitaminden önerirsiniz?

İlacı inş. ağzına damlatmıyorsundur, suluğa damlatıyorsun dimi? O ilaç sığırlarda kullanılan ağır bir ilaç. Suyunu değiştir ilacı kes.

İlacı kullanmaya başlamadan öncede uyuyormuydu sürekli? Eğer ilaçtan öncede uyuyorsa, kaç gün bu şekilde gözlemledin?

Taze yapılmış dışkı fotosu ve eski dışkılarının fotosunu ekle. Hastamı değilmi anlamaya çalışalım. Yani bir hastalıktan dolayımı böyle (ecoli, salmonella vs.) yada yetersiz beslendiği içinmi halsiz.

Veteriner ilacı verirken hangi hastalıktan şüplendiği için verdi söyledimi?

İlacı inş. ağzına damlatmıyorsundur, suluğa damlatıyorsun dimi? O ilaç sığırlarda kullanılan ağır bir ilaç. Suyunu değiştir ilacı kes.

İlacı kullanmaya başlamadan öncede uyuyormuydu sürekli? Eğer ilaçtan öncede uyuyorsa, kaç gün bu şekilde gözlemledin?

Taze yapılmış dışkı fotosu ve eski dışkılarının fotosunu ekle. Hastamı değilmi anlamaya çalışalım. Yani bir hastalıktan dolayımı böyle (ecoli, salmonella vs.) yada yetersiz beslendiği içinmi halsiz.

Veteriner ilacı verirken hangi hastalıktan şüplendiği için verdi söyledimi?
Hocam bana elmanın üzerine 2 damla damlat kuşa yedir dedi bende o şekilde uyguladım. İğneyi şırıngaya takıp 2 tane küçük damla elmanın üzerine koyup uyguladım. İlacı 4 gün kullanmadım hayvana bir zararı olmaz değil mi?
3-4 gün sürekli uyuyordu bende korktum veterinere götürdüm. Şüphelenme vs. bir şey söylemedi.
Kızıma bir şey olur mu?

Hocam dışkısı bu şekilde ne yapmamı önerirsiniz?
Pazartesi farklı bir veterinere götüreceğim. Durumu nedir iyileşir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_0785[1].JPG
    IMG_0785[1].JPG
    967.1 KB · Görüntüleme: 102
Hocam bana elmanın üzerine 2 damla damlat kuşa yedir dedi bende o şekilde uyguladım. İğneyi şırıngaya takıp 2 tane küçük damla elmanın üzerine koyup uyguladım. İlacı 4 gün kullanmadım hayvana bir zararı olmaz değil mi?
3-4 gün sürekli uyuyordu bende korktum veterinere götürdüm. Şüphelenme vs. bir şey söylemedi.
Kızıma bir şey olur mu?

Tmam dur bi sakin ol, bu tür ağır ilaçlarda kuşun direk ağzına damlatıldığında rahatsızlanan kuşlar biliyorum. Ama ilacın nekadarını aldı vücuduna, faydasımı oldu zararımı oldu bilemiyorum şuanda.

Veterinere götürmek iyi birşey, ama tabiki kuşlardan anlayan iyi bir veteriner olursa. Kuşun tipine bakıp ilaç veriyor çoğu.

Sen şimdi dışkı resimlerini ekle tekrar yazarım ok.

Tmam dur bi sakin ol, bu tür ağır ilaçlarda kuşun direk ağzına damlatıldığında rahatsızlanan kuşlar biliyorum. Ama ilacın nekadarını aldı vücuduna, faydasımı oldu zararımı oldu bilemiyorum şuanda.

Veterinere götürmek iyi birşey, ama tabiki kuşlardan anlayan iyi bir veteriner olursa. Kuşun tipine bakıp ilaç veriyor çoğu.

Sen şimdi dışkı resimlerini ekle tekrar yazarım ok.
Ekledim. Önceki dışkısının resmi elimde yok maalesef. Ama önceki dışkısıyla hemen hemen aynı görünüşü.

eğer bu şekilde çok fazla lekelenme bırakıyorsa enfeksiyon olabilir. @umitFB biliyorsunuz ilaçlara rağmen benim kızın da böyle lekeliydi ve geçmiyordu. tesadüf mü bilmiyorum ama ogün sizin dediğiniz elektroliti yaptım ve ertesi gün geçmişti hep söyleyeceğim unutuyorum bir kez daha teşekkür ederim. demekki enfeksiyon geçse bile devam edebiliyor ya da ilaçtan baya sonra da düzelebiliyor ben anlamadım bu işi.

eğer bu şekilde çok fazla lekelenme bırakıyorsa enfeksiyon olabilir. @umitFB biliyorsunuz ilaçlara rağmen benim kızın da böyle lekeliydi ve geçmiyordu. tesadüf mü bilmiyorum ama ogün sizin dediğiniz elektroliti yaptım ve ertesi gün geçmişti hep söyleyeceğim unutuyorum bir kez daha teşekkür ederim. demekki enfeksiyon geçse bile devam edebiliyor ya da ilaçtan baya sonra da düzelebiliyor ben anlamadım bu işi.
Hafif içme suyuna elma sirkesi damlatsam yararı olur mu acaba?

İnternetten buldum bu fotoğrafı benim kuşumdada böyle iz bırakıyordu. Baktireyel ve mantar enfeksiyon olabileceği yazıyor.
Ekli dosyayı görüntüle 39930

Dışkıları bu şekildeyse veteriner doğru bişey yapmış antibakteriyel vermekle. Ancak o ilaç ağır biraz ve uygulama yanlış olmuş, suyuna damlatılması gerekiyordu.

Ama ilk attığın fotodaki dışkı rengi bana normal gelmedi, ilacın etkiside olabilir daha sonraki yaptığı dışkıların resminide atarsan iyi olur.

1-2 gün ilaç verme, ev yapımı yoğurt var ise yoğurdun suyundan 1 yemek kaşığı suluğuna kat. Antibiyotikten sonra çok faydalıdır, doğal probiyotiktir.

hmm ne güzel :) sevindim.

Zaten antibakteriyel kullanmissiniz bir de sirke damlatmak hiç bir işe yaramaz o ilaç yaramadiysa. Ümit hocam ne diyorsa onu yapın

Geri