muhabbet kuşum rahatsızlandı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan gokce7
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gokce7

Yeni Üye
herkese merhaba benim 1.5 yaşında bir erkek muhabbet kuşum var. bir yakınımızın da tam 1 yaşında erkek muhabbet kuşu vardı 10 gün bir süre ona bakmak zorundayım ve ikisi aynı odada kaldı diğer kuş yabancılık çekmesin diye. benim muhabbet kuşum sürekli yanına gitti konuştular ara sıra. ama dün (6.gündü birlikte geçirdikleri) erkek muhabbet kuşum sabah-öğlen hiçbir şeyi yokken akşam sırtındaki tüyleri kabarttı,poposunu açtı öylece salıncağında durdu bir müddet. sonra çok ani bir şekilde kusmaya başladı yemlerini. yaklaşık 10 dakika boyunca buna çabaladı bayağı da kustu her yer yem oldu akabinde ayakları buz kesti ve iştahı gitti. sonrasında ishali başladı su şeklinde hafiften titreme ve tüylerini kabartma durumu oldu. veterinere götürdüm kursağında kalınlaşma ve boğazında hafif kırmızılık gördüğünü söyledi, antibiyotik verdi -tetramezatin- 5 gün boyunca sabah akşam suyuna 200 ml’e silme 1 çay kaşığı koymamı söyledi. sizce yeni gelen kuşa stresten hastalanmış olabilir mi? öncesinde böyle bir şeyi yoktu. ayrıca antibiyotik dozajı doğru mudur bu konuda oldukça endişeliyim ve iyileşme olursa5 güne tamamlamadan bırakabilir miyim? çok teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için.

arkadaşlar cevap verecek yok mu özellikle antibiyotik konusunda şüpheliyim dozajı fazla gelmez değil mi :(

arkadaşlar cevap verecek yok mu özellikle antibiyotik konusunda şüpheliyim dozajı fazla gelmez değil mi :(
Forumda bir araştırma yaptım. Sizin kullandığınız antibiyotiğin kullanımını daha önce biri sormuş. Ve tam dolu suluğa 1-2 pirinç tanesi denmiş ama şunu da unutmamak gerekir. Hastalıktan hastalığa yani hastalık durumuna, ciddiyetine göre dozaj kesinlikle değişebilir. Ve başka bir yazıdan da öğrendiğime göre ağır bir ilaç değilmiş. Ben kullanım dozajının sorusunu nerden okuduğumun linkini ekleyeyim isterseniz bakarsınız.

Forumda bir araştırma yaptım. Sizin kullandığınız antibiyotiğin kullanımını daha önce biri sormuş. Ve tam dolu suluğa 1-2 pirinç tanesi denmiş ama şunu da unutmamak gerekir. Hastalıktan hastalığa yani hastalık durumuna, ciddiyetine göre dozaj kesinlikle değişebilir. Ve başka bir yazıdan da öğrendiğime göre ağır bir ilaç değilmiş. Ben
Forumda bir araştırma yaptım. Sizin kullandığınız antibiyotiğin kullanımını daha önce biri sormuş. Ve tam dolu suluğa 1-2 pirinç tanesi denmiş ama şunu da unutmamak gerekir. Hastalıktan hastalığa yani hastalık durumuna, ciddiyetine göre dozaj kesinlikle değişebilir. Ve başka bir yazıdan da öğrendiğime göre ağır bir ilaç değilmiş. Ben kullanım dozajının sorusunu nerden okuduğumun linkini ekleyeyim isterseniz bakarsınız.
çok teşekkür ederim içim rahatladı💖 ben tam doldurmuyordum kaşığı yarısından biraz fazla silme şeklinde

Geri